SIKORA, V. Vlnově selektivní přepínání [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Münster, Petr

Cílem práce studenta byl teoretický rozbor problematiky vlnově selektivního přepínaní pro WDM sítě. V rámci praktické práce student provedl návrh a simulaci zvolené WDM sítě s využitím vlnově selektivního přepínání. Zadání bylo splněno v plném rozsahu. Student pracoval samostatně a průběžně konzultoval výsledky. Výstupy simulací byly prezentovány i na studentské konferenci EEICT. Po formální stránce je nutné vytknout necitování některých použitých zdrojů. Špatná práce s literaturou bohužel snižuje celkovou kvalitu práce. S prací studenta jsem byl spokojen. Z důvodů formálních nedostatků navrhuji známku B, 83 bodů.

Navrhovaná známka
B
Body
83

Posudek oponenta

Kočí, Lukáš

Student měl za úkol vypracovat bakalářskou práci na téma vlnově selektivní přepínání. Struktura práce je nešikovně rozvržena, student ale danou problematiku zvládl. Od tématu se odklání v kapitole 1.6 SDN, kdy nad rozsah zadání rozebírá problematiku vyšších vrstev. V simulační části realizuje definovanou trasu. Často používá jako výstup spektrální charakteristiky, které nejsou okomentovány. Obrázky jsou často umístěny mimo kapitolu, ve které jsou popisovány. Celá práce je velmi chaoticky uspořádána. Nedostatky lze hledat v typografii, nedostatečném citování a interpretaci získaných výsledků. Úroveň práce také snižují například výstupy z VPI na obrázku 2.21, 2.22, 2.23 atp. Velmi snadno lze nalézt zdroje použitých obrázků, které nejsou citovány. Jedná se například o: Obrázek 1.8 – zdroj https://en.wikipedia.org/wiki/Arrayed_waveguide_grating Obrázek 1.9 – zdroj https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_add-drop_multiplexer Obrázek 1.13 – zdroj http://www.preciseley.com/telecommunications.html Obrázek 1.14 - autor daný obrázek fotil a následně zpracoval do finální podoby? Obrázek 1.15 – zdroj https://gigaom.com/2013/04/08/network-vendors-launch-open-source-opendaylight-project-to-standardize-sdn/ Obrázek 1.16 – zdroj http://itersnews.com/?p=38099 Získané výsledky nelze detailně posoudit, neboť autor do výstupu nezahrnul přílohu se zpracovanými simulacemi. Získané výsledky popisované v bakalářské práci jsou kvalitním zdrojem pro další výzkum. Zadání práce bylo splněno. Vzhledem k výše uvedeným nedostatkům uděluji hodnocení E (51 bodů).

Navrhovaná známka
E
Body
51

Otázky

eVSKP id 93624