KANTOR, T. Vliv vlhkosti dřeva na produkci plynných emisí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Lisý, Martin

Předložená práce se zabývá vlivem vlhkosti dřeva na jeho spalování a tvorbu emisí. Svým rozsahem i obsahem výrazně převyšuje požadavky kladené na tento typ práce. Obsahuje dobrou rešeršní a rozsáhlou experimentální část, která přináší zajímavé a přínosné výsledky pro praxi. Při zpracování bakalářské práce postupoval student aktivně, prokázal dobrou schopnost samostatného řešení zadaného úkolu. Prokázal schopnost dobré interpretace naměřených výsledků a stanovené závěry jsou adekvátní získaným výsledkům. Práce neobsahuje zásadní nedostatky a chyby, po formální, jazykové a pravopisné stránce je práce na odpovídající úrovni. Po získání praktických zkušeností může být student kvalitním odborníkem pro energetickou praxi. Předloženou práci doporučuji k obhajobě a hodnotím známkou výborně/A

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Brázdil, Marian

Cílem práce bylo vytvořit rešerši na dané téma, provést měření a výsledky vyhodnotit. V úvodní rešeršní části práce autor obecně popisuje parametry paliv, v druhé části jsou prezentovány výsledky měření. Oproti čistě rešeršním pracím je možné tolerovat drobné nedostatky. Ztráta části naměřených dat mezi ně nepatří, v tomto případě ale vina není na straně autora. Vzhledem ke způsobu odběru spalin se absence měřených teplot neprojevila na změřených a vyhodnocených hodnotách emisí, není „pouze“ možné porovnat výsledky emisí při známých účinnostech spalování. Pro vyvození směrodatných závěrů by bylo potřeba měření s více palivy, vzorky i opakováními. Vzhledem k charakteru práce ale měření považuji za zdařilé. V závěru práce byly výsledky měření diskutovány v souvislosti s platnými emisními limity v ČR (EU) a přísnějšími normami v Rakousku a Německu. Práce je přehledná, dobře strukturovaná, bez překlepů nebo gramatických chyb. Zdroje měly být číselně seřazeny, popis tabulek by měl být nad tabulkou a postrádám schéma měřící tratě s jejím popisem. Citace zdrojů (jejich číselné označení) nejsou v závěrečné části práce správně uvedeny. Pravděpodobně nedošlo k finální aktualizaci použitých zdrojů. Práce odpovídá svým rozsahem závěrečné práci. Připomínky k provedení práce jsou spíše formálního charakteru a nemají zásadní vliv. Cíle práce byly splněny. Práci doporučuji k obhajobě s velmi dobrým výsledným hodnocením.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací C
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 100510