HALAŠ, M. Automatizovaná pražírna kávy se senzorickým systémem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Táto práca sa zaoberá návrhom a realizáciou automatizovanej pražičky kávy s klasifikáciou stavu praženia pomocou umelej inteligencie. Prezentačná úroveň práce má zjavné nedostatky. Začínať sekciu s názvom 8.2 Prvé praženie vetou “Prvé praženie vyzeralo fajn.” nedosahuje kvality vedeckej práce. V práci sa nachádza niekoľko typografických chýb, napríklad obr 3.2, chýbajúce medzery medzi hodnotou a jednotkou, osamotená citácia na prázdnom riadku. Práca využíva malé množstvo literatúry a v citáciách sa nachádzajú chyby, napríklad v referencií [14] je autor Preston S. Wilson a nie AIP Publishing. Výsledná pražička nie je úplne dokončená. Na dokončenie je potrebné odladiť mechanickú časť praženia a hlavne časť s automatizáciou a klasifikovaním stavu praženia. Aj napriek tomu, že študent rozvoľnil štúdium, najväčšiu časť práce študent koncetroval do záveru letného semestra. Výsledkom je nesplnené zadanie. Po zvážení všetkých aspektov navrhujem hodnotenie 40 bodov.
Cílem práce studenta bylo sestavení malé přenosné automatizované pražírny kávy využívající senzorický systém pro zvýšení kvality výsledného produktu. Pro vyhodnocení pražení měla být využita umělá inteligence. Na základě předložené práce je nutné konstatovat, že student nesplnil zadání. Přestože byla navržena a sestrojena mobilní pražírna kávy, pro měření je využito pouze jednoho teplotního senzoru. Navíc vzhledem k chybějícímu akustickému senzoru nebylo ani použito strojové učení pro vyhodnocení stavu pražení. Teoretická část je místy velmi strohá, celkově je práce popsána na 28 stranách, přičemž některé stánky obsahují pouze obrázky nebo fotografie. Text práce obsahuje řadu typografických i gramatických chyb a práce s literaturou rovněž není dostačující. V praktické části chybí detailnější rozbor současného stavu, což má pravděpodobně za následek komplikace s návrhem konstrukce vlastního řešení. Z pohledu elektrotechnického není návrh rovněž zcela praktický, jelikož zapojení využívá několik různých napájení od 3,3 V přes 12 V, 48 V až po 230 V. Vzhledem k tomu, že nebyly splněny cíle zadání a současně kvalita práce neodpovídá požadavkům na bakalářskou práci, navrhuji práci hodnotit známkou F, 30 bodů.
eVSKP id 146871