BRUDÍK, V. Psychogalvanický reflex a jeho detekce [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. .

Posudky

Posudek vedoucího

Chmelař, Milan

Zadání bylo v podstatě splněno. Předložená práce obsahuje rozbor vlastností tkáně, popis vlastností elektrod, blokové schéma a elektrické schéma jednoduchého psychogalvanometru. Student pracoval dost samostatně. V předložené bakalářské práci je zpracována problematika vedení elektrického proudu kůží. Tato část je zpracována přehledně. Pozornost je věnována i snímacím elektrodám a jejim vlastnostem. Navržené blokové schéma je jednou z možností řešení. Je přiloženo i elektrické schéma, ovšem některé výpočty nejsou uvedeny. Formální zpracování je na slušné úrovni. U převzatých obrázků není uvedeno odku jsou.Při řešení zadaného problému student dobře využíval informace z literatury

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 38/50 Zadání bylo v podstatě splněno. Předložená práce obsahuje rozbor vlastností tkáně, popis vlastností elektrod, blokové schéma a elektrické schéma jednoduchého psychogalvanometru.
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) C 15/20 Student pracoval dost samostatně. V předložené bakalářské práci je zpracována problematika vedení elektrického proudu kůží. Tato část je zpracována přehledně. Pozornost je věnována i snímacím elektrodám a jejim vlastnostem. Navržené blokové schéma je jednou z možností řešení. Je přiloženo i elektrické schéma, ovšem některé výpočty nejsou uvedeny.
Formální zpracování práce A 18/20 Formální zpracování je na slušné úrovni. U převzatých obrázků není uvedeno odku jsou.
Využití literatury A 10/10 Při řešení zadaného problému student dobře využíval infromace z literatury
Navrhovaná známka
B
Body
81

Posudek oponenta

Kolářová, Jana

Student se v úvodu ve třech větách zabývá vysvětlením pojmu psychogalvanický reflex a v následujících třech větách píše o obsahu své práce. Kapitoly 2-5 obsahují historický vývoj, terminologii měření, vlastnosti kůže a potu. Kapitoly obsahují květnaté formulace, které jsou slepeny v nesourodý text. Celé kapitoly jsou převzaty z internetu, pouze některá cizí slova jsou zaměněna (http://www.psycholousek.cz/downloads/diplmkaVitek.pdf). V kapitole 6 student popisuje umístění elektrod a jednotlivé typy, které se používají. V kapitole 7 -9 se student zabývá problematikou měření kožního odporu. V kapitole 10 jsou uvedeny účinky elektrického proudu, rovněž jsou doslovní formulace převzaty z internetu (http://www.etm.cz/?art=357). Vlastní práce je obsahem 11 kapitoly, která popisuje návrh a popis psychogalvanometru. Následují vzorce používají označené veličiny, které se vztahují ke slovně popsanému zapojení a v jednom případě se student odkazuje na zapojení, které není označeno a není vůbec jasné kde je nutno hledat. Student použil program PSpice, který není v práci popsán, minimálně o jaký program se jedná, k čemu se používá a jak program použil student. První zmínka o programu PSpice je v závěru, kde student jako výsledek své práce uvádí fakt, že zapojení bylo odsimulováno v programu PSpice a výsledné hodnoty ze simulace odpovídají předpokladům. Předpokládaná práce neodpovídá bakalářské úrovni. Student se dostává do rozporu s tvrzením uvedeném v licenční smlouvě, Čl.1/2. V textu nejsou nikde uváděny citace. Tuto práci hodnotím stupněm F.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání C 15/20
Odborná úroveň práce F 15/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 10/20
Formální zpracování práce E 5/10
Navrhovaná známka
F
Body
40

Otázky

eVSKP id 14500