ŠKOTNÁR, M. Elektronická zátěž [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Zadání bakalářské práce vzniklo dle vlastního návrhu studenta. Při řešení své bakalářské práce postupoval pan Škotnár naprosto samostatně, vyhledával si odbornou literaturu, zajištoval si sám výběr potřebných součástek a také technologické operace potřebné pro mechanickou konstrukci zařízení. Postup práce na projektu byl kontrolován při občasných konzultacích. Dohodnuté termíny byly dodržovány. Všechny části zařízení byly navrženy jen s minimálním přispěním vedoucího práce. Byly vyrobeny svépomocí a byly otestovány v podmínkách odpovídajících zamýšlenému použití. Předložený text bakalářské práce je na velmi dobré technické úrovni a dosažené výsledky odpovídají očekávání. Zadání práce bylo v plném rozsahu splněno. Bakalářskou práci pana Martina Škotnára doporučuji k obhajobě.
Student se rámci své bakalářské práce zabýval návrhem elektronické zátěže. V teoretické části textu student popisuje režimy práce elektronické zátěže. Dále pak testování standardu USB-C a popis bezpečné oblasti funkce tranzistoru (tzv. SOA). Rozsahem jde o skutečně minimalistické pojetí, které se vešlo na 6 stran. Praktická část práce se pak dělí na tři části - návrh zařízení, měření parametrů a popis ovládání. V závěru pak student zhodnocuje dosažené cíle a nabízí možnosti rozšíření zařízení. Z formálního hlediska je práce relativně dobře zpracovaná. Nicméně připomínku bych měl ke konzistentnosti. Student v kapitole 2.1 představuje blokové schéma zažízení, nicméně toto schéma pak není v praktickém provedení dodrženo. Dále pak provedení obrázků má jisté rezervy (například již zmíněné blokové schéma - velikost použitého písma i jednotlivých funkčních bloků). Z technického hlediska student představil detailní návrh jednotlivých funkčních částí a doložil správnost návrhu provedenými měřeními. Díky tomu splnil student nároky kladené na bakalářskou práci a doporučuji ji k obhajobě.
eVSKP id 152268