KOTOUČEK, F. Vícekanálový přenos zvukových signálů po lokální počítačové síti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Cílem práce bylo navrhnout hardwarový přijímač digitálního zvukového signálu přenášeného jako všesměrové vysílání v síti TCP/IP, který by byl levnou variantou existujících komerčních technologií přenosu, ale bez nutnosti synchronizace jednotlivých zařízení a nízkého dopravního zpoždění. Jako vysílač byl použit existující software používající k přenosu protokol TCP. Původním záměrem bylo modifikovat tento software pro přenos protokolem UDP, k tomu ale nedošlo. Požadavky zadání byly splněny, ale zařízení bylo realizováno pouze na vývojovém modulu. Diplomant sice navrhnul samostatné zařízení, vinou problémů s výrobou desky plošných spojů nebylo ale včas realizováno. Software vytvořený diplomantem pro vývojový modul není přímo přenositelný do jím navrženého zařízení, protože obsahuje jiný procesor s odlišnou vazbou na periferie. Diplomant chodil pravidelně na konzultace, kde předkládal výsledky své práce a konkrétní problémy k řešení. Po formální stránce je práce na velmi dobré úrovni, místy ale obsahuje překlepy a typografické chyby a také termíny v angličtině. Nejsem zastáncem striktního překládání anglické terminologie v českých textech, ale slova typu "toolchain" dle mého názoru zaslouží český překlad.
Student Bc. Filip Kotouček se ve své diplomové práci věnuje přenosu digitálních dat po siti založené na TCP/IP modelu, návrhu přenosového protokolu. Samotným cílem práce je pak návrh a realizace hardwaru a softwaru přijímací stanice převádějící přijímané digitální data na analogový linkový výstup. Student po výběru procesoru zprovoznil komunikaci mezi vysílací a přijímací stanicí, ověřil funkčnost a pomocí kvalitativního měření zvukových parametrů ověřil vysokou kvalitu systému. Student vhodně navrhl předávání přijímaných zvukových zásobníků převodníkům pomocí DMA přenosu, dále pak detailně popisuje samotný hardwarový návrh a konfiguraci periferií. Na druhou stranu v práci není věnována pozornost vysílácí stanici, topologii zapojení a řízení přenosu. Dále pak chybí popis implmentovaného UDP protokolu, i když pro přenos dat byl vybrán TCP protokol. Po formální stránce je práce na dobré úrovni, dojem kazí občasné překlepy v textu – Fnásledně (str 10), zbůsob (str. 21), dale pak výskyt typografických chyb (zúžené mezery, interpukce apod). V textu se nachází časté anglické terminologie bez vysvětlení (mass storage, toolchain). I přes výše zmíněné připomínky student zadání splnil a projevil znalosti a orientaci v oblasti návrhu hardwaru. Práci hodnotím za B - 82 bodů.
eVSKP id 101943