ŠÍSTKOVÁ, P. Vliv anorganických příměsí na redukci smrštění alkalicky aktivovaných materiálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Kalina, Lukáš

Studentka Pavlína Šistková vypracovala svou bakalářskou práci na téma "Vliv anorganických příměsí na redukci smrštění alkalicky aktivovaných materiálů". V průběhu řešení své práce provedla studentka celou řadu experimentů. Práce obsahuje zajímavé výsledky, které jsou přehledně zpracovány a dobře diskutovány. Výsledky práce velmi napomohly k řešení problematiky smrštění alkalicky aktivovaných materiálů. Formulované závěry jsou srozumitelné, jednoznačné a výstižné. Celkově práci hodnotím známkou A a doporučuji ji k obhajobě před odbornou komisí.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování B
Využití poznatků z literatury B
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Závěry práce a jejich formulace A
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Koplík, Jan

Bakalářská práce Pavlíny Šístkové se zabývá vlivem anorganických příměsí na redukci smrštění alkalicky aktivovaných materiálů. Obecně platí, že právě smrštění je velkým problémem alkalicky aktivovaných materiálů, tudíž tato práce přispěje k prohloubení znalostí o těchto materiálech a přiblíží je k běžnému užívání. Práce je logicky členěná do jednotlivých částí. Z pravopisného i typografického hlediska neobsahuje závažnější chyby. Teoretická část popisuje alkalicky aktivované materiály za použití relevantní cizojazyčné literatury. Teoretické části bych vytkl, že občas se opakují stejné informace v různých kapitolách a také se vyskytují nepřesné formulace a překlady (např. str. 12 „zničené produkty“). Praktickou část tvoří především měření mechanických vlastností a smrštění jednotlivých vzorků, které obsahují různě dávkované příměsi a přísady redukující smrštění. Výsledky jsou přehledně seřazené do tabulek a grafů a okomentovány. V diskuzi jsou uvedeny i mechanismy redukce smrštění pomocí jednotlivých přísad a příměsí. I v praktické části se studentka nevyvarovala některých nepřesností a nejednoznačných tvrzení. Přesto práce splnila všechny požadavky kladené na tento typ závěrečných prací. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Využití literatury a její citace A
Úroveň jazykového zpracování C
Formální úroveň práce – celkový dojem B
Závěry práce a jejich formulace A
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 76907