OPIOŁ, Z. Rozhraní pro senzory PHpix [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.
Student se poměrně rychle seznámil s platformou Zynq a byl schopen realizovat základní přenos dat z platformy do PC rozhraním Ethernet. Další práce se týkaly implementace proprietárního komunikačního rozhraní senzoru. Tato část byla negativně ovlivněna nízkou spolehlivostí prvních dodaných senzorů, což spolu s nedostatečnou dokumentací samotného komunikačního rozhraní celý vývoj citelně zdrželo. Dle studentem předložených informací je ale nakonec zadání práce splněno v požadovaném rozsahu. V práci zmíněný přenos změřených dat ve formě video formátu se standardní kompresí (H.264) je v praxi nepoužitelný (data nesmí být ztrátově komprimována), nicméně student pro přenos nakonec zvolil proprietární protokol, který ztrátovou kompresi nepoužívá. Stavový diagram na obr. 4.4 naznačuje, že byl implementován nekorektní způsob obsluhy čipů. To může způsobit špatnou funkci čipů (nekorektní měřená data), ale relativně jednoduchou změnou lze toto napravit. Po technické stránce je řešení na dobré úrovni, student prokázal pokročilé schopnosti a znalosti problematiky embeded systémů. Samotná práce je psána až příliš stručně. Většina problémů je jen krátce zmíněna, vysvětlení jejich řešení je sice v jádru korektní, ale příliš kusé na to, aby dávalo nezasvěcenému čtenáři smysl. Zdrojové kódy by si zasloužily četnější komentáře.
Student se ve své diplomové práci zabývá implementací rozhraní senzoru PHpix s využitím platformy Xilinx Zynq. Z textu práce a dodaných zdrojových kódů je patrné, že se podařilo úspěšně realizovat potřebné kroky k implementaci rozhraní, konfiguraci senzoru a získávání měřených dat. Byl naprogramován jednoduchý TCP server pro streamování měřených dat a vytvořena desktopová aplikace pro jejich příjem a prezentaci. Zadání lze tedy požadovat za splněné a student prokazuje své komplexní znalosti dané problematiky. Samotný text práce má ale značné nedostatky. Práce je nedostatečně ozdrojována. Některé kapitoly působí nekompletně a postrádají důležité informace. Některé kapitoly jsou naopak zbytečné. Autor ve své práci například popisuje jednotlivé kroky instalace nástroje Petalinux. Tyto samé kroky jsou přitom přehledněji popsány v příslušné dokumentaci k nástroji Petalinux, na kterou chybí v textu reference. I přes tyto nedostatky hodnotím především praktickou část a splnění zadání, proto navrhuji hodnocení 71 body a známku C.
eVSKP id 133740