MARGETAJ, M. Analýza využitelnosti senzoru Kinect v2 v mobilní robotice [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Krejsa, Jiří

Pan Margetaj se ve své práci zabývá měřením vlastností senzoru Kinect 2 s ohledem na využití snímače v oblasti indoor mobilní robotiky. Pracoval samostatně a iniciativně, některé získané výsledky měření jsou velmi zajímavé (např. obr. 5.1, 5.13). Jako užitečnou pro další hodnotím podrobnou pasáž o instalaci Kinectu 2 pod ROS. Celkově považuji práci pana Margetaje za zdařilou a hodnotím ji známkou velmi dobře / B.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Kumpán, Pavel

Pan Margetaj se ve své práci zabývá analýzou využití herního senzoru Kinect jako snímače v mobilní robotice. Práce je přehledně a logicky členěna, grafická i jazyková úroveň práce je dobrá. Autor provedl rozsáhlou rešerši řešené problematiky, jak dokazuje množství odkazovaných odborných článků. Nicméně samotnou rešeršní kapitolu by bylo vhodné lépe strukturovat a některé části, důležité v kontextu práce, podrobněji rozvést. Ve třetí kapitole autor popisuje instalaci snímače Kinect pro použití ve frameworku ROS. Díky tomu bude v budoucnu možné na práci snadno navázat, což zvyšuje její hodnotu i pro další autory. V hlavní části práce, která je věnovaná měření vlivu různých faktorů prostředí na přesnost snímače, autor prezentuje výsledky množství experimentů. Tuto část práce považuji za přínosnou. Výsledky jednotlivých experimentů autor prezentuje většinou formou grafu. Zde by bylo vhodné uvádět i numerické vyhodnocení naměřených souborů dat – kromě histogramů například rozptyl a posun střední hodnoty. Šestá kapitola je věnována srovnání senzoru Kinect se snímačem Hokuyo. Zde postrádám srovnání výsledků experimentů z obou senzorů například formou tabulky nebo grafů. Všechny uvedené cíle práce byly splněny. Kladně hodnotím množství provedených experimentů, jejichž výsledky budou jistě přínosné při další práci s tímto zařízením. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení B / velmi dobře.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry C
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 100791