MARÁK, J. Laboratorní vývojový kit pro bezdrátové sítě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.
Student v rámci své bakalářské práce navrhl a částečně realizoval vývojový kit pro výuku technologií IEEE802.15.4,ZigBee a WiFi. Student zvolil procesor Texas Instruments CC2652RB v kombinaci s ESP32. Tuto volbu považuji za vhodnou, pro procesor CC2652RB jsou k dispozici vhodné příklady z akademie SimpleLink, což usnadní nasazení ve výuce. Dále student dle zadání vybral komponenty pro interakci se studentem – OLED, EEPROM, rotační enkodér, sadu senzorů a H-můstek pro ovládání motoru. Další periferie budou připojeny pomocí rozhraní Atmel Xplained. Navržená deska je dle mého funkční, vytknout by se daly šířky spojů u některých signálů. Deska plošných spojů nebyla osazena/vyrobena a to po dohodě s vedoucím z důvodu nedostupnosti některých integrovaných obvodů (dostupnost září 2021). Po formální stránce by se práci daly vytknout gramatické chyby a překlepy.
Zadáním předložené bakalářské práce je navrhnout a realizovat laboratorní vývojový kit pro výuku bezdrátových sítí. Zadání práce považuji za částečně splněné, protože vývojový kit byl pouze navržen. Výběr jednotlivých komponent je popsaný a zdůvodněný. Kapitola 6 věnovaná návrhu DPS je velmi krátká. Až v úplném závěru student zdůvodňuje, proč nebylo možné navrženou DPS vytvořit a osadit - student jako důvod uvádí celosvětový nedostatek součástek, ale již nezmiňuje, kterých součástek se toto tvrzení týká ani jak by bylo možné tento problém vyřešit (použít jiné součástky, omezit množství funkcí kitu). Po formální stránce vykazuje překlepy a typografické chyby (např. předložky na konci řádků). Z jazykového hlediska jsou v práci často se vyskytující chyby (např. standart vs. standard). Práce s literaturou je slabá, bakalářská práce obsahuje pouze 5 zdrojů. Očekával bych minimálně odkazy na katalogové listy některých součástek. Na základě výše uvedeného hodnotím 70C.
eVSKP id 133375