HAMÁR, L. Anonymizace uživatelů při sběru dat o síťovém provozu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Sikora, Marek

Cílem práce bylo nalézt mechanismus k zajištění anonymity pro uživatele v počítačových sítích a prozkoumat možnosti anonymizace i vzhledem k legislativě. Student se v problematice dokázal v krátkém čase zorientovat a navrhnout řešení zadaného problému. Student při zpracovávání pracoval aktivně, využíval konzultace a reagoval na průběžné komentáře k práci. Cíle práce byly splněny. Navíc oceňuji vytvořené grafické rozhraní pro nástroj, pomocí kterého lze anonymizaci síťového provozu realizovat. Po formální stránce jsem nenalezl výraznější nedostatky.

Navrhovaná známka
A
Body
100

Posudek oponenta

Blažek, Petr

Předložená bakalářská práce se zabývá anonymizací dat síťové komunikace. Student v teoretické části práci zpracoval rozsáhlou rešerši nástrojů pro anonymizaci dat, které následně v praktické části otestoval. Po odborné stránce je práce velmi dobré úrovni. Teoretická i praktická část práce dobře strukturovaná a přehledná. Výsledky testovaných nástrojů jsou kvalitně a přehledně zpracované. Jediným nedostatkem vidím v tom, že nástroje nejsou porovnány mezi sebou nebo není vytvořena alespoň tabulka, ze které by byly patrné přednosti vybraných nástrojů. Dále student navrhl grafické rozhraní pro nástroj Scrub-tcpdump. Grafické rozhraní je jednoduché, ale splňující požadavky pro jednoduší ovládání nástroje. Popis kódu v páté kapitole považuji za nadbytečný. Kód by stačilo uvést v příloze práce a v kapitole uvést jen provázání grafického rozhraní s parametry nástroje Scrub-tcpdump. Zadání práce považuji za splněné v celém rozsahu s nadstandardní částí představující grafické rozhraní pro nástroj Scrub-tcpdump. Po formální stránce je práce na velmi dobré úrovni s minimálním počtem chyb. Na základě výše uvedeného navrhuji hodnocení A/92 bodů

Navrhovaná známka
A
Body
92

Otázky

eVSKP id 110240