KYNCLOVÁ, H. Charakterizace nanostrukturovaných elektrod pro elektrochemické biosenzory [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Studentka svým tématem z části navazovala na předchozí práci, přičemž nyní již využívala pro měření v laboratoři vytvořené nanostruktury. Celou oblast zvládna po teoretické úrovni velmi dobře, pouze vyvstaly malé potíže s metodami zpracování, což ale v oblasti, ve které prakticky neexistují jiné práce není zrovna jednoduché, zvláště z pohledu magisterského stupně, tj. diplomové práce. S tématem se diplomantka poprala v celku dobře, přestože byla náročná na pochopení metodiky a teoretických principů spadající spíše do oblasti fyzikální chemie. Přes náročnost práce se podařilo zadání, jejímž součástí bylo provést řadu měření a vyhodnocení, splnit. Navíc bylo nutné nejprve nalézt vhodnou metodiku měření při neexistujích referencích, což se nakonec podařilo. Aktivita studentky byla adekvátní potřebám projektu, do laboratoře přicházela pravidelně, své výsledky konzultovala a díky tomu vznikly předložené výsledky, které si ale ještě vyžádají hlubší studium a zpracování a stanou se tak základem disertační práce. Struktura práce je adekvátní, některé oblasti by nemusely být tak hluboce zpracovány a naopak jiné by možná zasloužili více pozornosti. Z formálního pohledu je práce zpracovaná dobře, pouze by potřebovala jazykovou korektoru pro řadu drobných chyb. Grafické zpracování vycházelo z konzultací a předkládá pokud možno účelné zobrazení výsledků pro snadnou orientaci a jasné pochopení. Literatura je velmi rozsáhlá, což odpovídá potřebám projektu, které je tematicky široké a odborně hluboké. Celkovou úroveň práce hodnotím stupněm A.
Slečna Bc. Hana Kynclová ve své diplomové práci splnila všechny požadavky zadání. V teoretické části velmi srozumitelně popisuje problematiku využití nanočástic a nanostrukturovaných povrchů elektrod zejména v různých diagnostických metodách v medicíně. V experimentální části pak uvádí zvolené techniky, cyklickou voltametrii a impedanční spektroskopii, pro charakterizaci elektrod se zlatými nanotyčinkami vyrobenými pomocí nanoporézní šablony. Podrobné podmínky měření v případě obou analytických technik jsou však uvedeny až ve výsledcích. I když je interpretace všech výsledků správná, při jejich popisu jsou často používána příliš dlouhá a nesrozumitelná souvětí. Dále mám připomínky k několika faktickým chybám, ke grafické úpravě získaných impedančních průběhů a cyklických voltamogramů a také k množství typografických chyb, které snižují kvalitu jinak velice dobré práce. Rovněž je třeba dbát na správnou a úplnou citaci použité literatury.
eVSKP id 51849