BARI, L. Inteligentní multimediální panel pro Raspberry Pi [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Cílem práce bylo navrhnout a realizovat inteligentní multimediální panel pro platformu Raspberry Pi, který umožní přehrávat hudbu bez nutnosti práce v grafickém prostředí instalovaného operačního systému Linux. Student na základě teoretické rešerše vybral vhodné komponenty, navrhl desku plošných spojů a zařízení oživil. Dále vytvořil řídicí program pro vestavěný mikrokontrolér. Požadavky specifikované v zadání bakalářské práce byly studentem splněny. Z pohledu vedoucího práce musím studentovi vytknout jeho až přílišnou samostatnost, kdy zařízení zrealizoval, aniž by se mnou jakkoliv konzultoval jeho obvodové zapojení a finální podobu. Realizace desky plošných spojů proběhla na poslední chvíli. Obslužný program mikrokontroléru je sice funkční, nicméně obsahuje nedostatky ve vykreslování grafiky na displej, kdy nedochází k úplnému přepsání pole znaku, a tím vznikají nežádoucí artefakty. Dalším nedostatkem je pomalá reakce na stisk tlačítek. Formální stránka práce se mnou byla konzultována až na poslední chvíli, kdy už student nestihl práci upravit na základě mých připomínek. Vadí mi, že se v podstatě zopakovala situace z řešení semestrálního projektu, kdy bylo vše řešeno ve spěchu, na poslední chvíli. Díky tomuto přístupu, podprůměrné formální podobě práce a nedostatkům odborného rázu musím snížit hodnocení práce na stupeň D, 60 bodů.
Cílem bakalářské práce bylo vytvoření konceptu multimediálního panelu pro platformu Raspberry Pi, která umožní přehrávání hudby v různých datových formátech jak lokálně tak vzdáleným přístupem. Nicméně hned v úvodu čtenáře překvapí, že text práce je v množném čísle. Z toho zle vyvozovat, že student neralizoval svoji bakalářskou práci sám. Navíc se v práci neustále střídají přítomný a budoucí čas, takže není jasné co je a není skutečně uděláno. Po formální stránce je zpracování textu žalostné. Text obsahuje velké množství gramatických i stylistických chyb. Kvalita publikovaných obrázků je celkově velmi špatná. Některé obrázky mají popisky v angličtině ( např. obr. 6 a 8), některé obrázky mají téměř nulovou informační hodnotu a tvoří tak pouze obsahovou výplň (obr. 13 a 14.) V nadpisu použité zkratky, které ještě nebyly vysvětleny a mnohé další. Organizace kapitol také není optimální. Teoretický rozbor problematiky prolíná do celého textu. Kladně hodnotím snahu blokově vysvětlit koncepci zařízení. Kapitola věnující se popisu vlastní realizace je velmi strohá a vlastně obsahuje pouze popis co by se mohlo v budoucnu udělat. Po odborné stránce se zdá, že student skutečně realizoval funkční prototyp zařízení a splnil tak zadání práce.
eVSKP id 85236