ŠIMŮNEK, P. Návrh a realizace vylepšeného měřicího zařízení pro testování induktivních snímačů v klimatické komoře [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Šotner, Roman

Student se při analýze původního systému se ctí vypořádal s problematikou induktivních snímačů a komplexem požadavků na jejich testování. Poté navrhnul nový otevřený systém využívající firmou podporovanou platformu TinkerForge. Vhodně ji rozšířil o vstupní měřící kartu (Sensors Input Bricklet). Toto rozšíření umožňuje testování na nové kvalitativní úrovni a to především pro možnost přímého měření napětí, případně detekci hran nastavitelným okénkovým detektorem. Nový rychlejší úchylkoměr a jeho komunikace přímo s mikroprocesorem zodpovědným za krokování motoru vhodně minimalizuje chybu nastavení přesné polohy měřícího terčíku. V neposlední řadě je podstatnou výhodou nového systému modularita jednotlivých dílčích úkonů. Student dále pří návrhu zohlednil i požadavek na dostatečnou robustnost celého řešení. Díky zřeteli na minimalizaci tepelných ztrát uvnitř zařízení není nutná nucená ventilace, což značně prodlužuje celkovou životnost zařízení. Student při realizaci prokázal schopnost samostatné inženýrské práce a splnil zadání ve všech bodech. Posudek vypracoval externí konzultant Ing. Jaroslav Macháček (firma Pepperl+Fuchs).

Navrhovaná známka
A
Body
96

Posudek oponenta

Dřínovský, Jiří

Předložená diplomová práce se zabývá problematikou měření vlastností induktivních spínačů a jejich příslušnou automatizací. Diplomová práce má logické členění, je však dle mého názoru psána nevhodným stylem jazyka. Pisatel zvolil spíše hovorovou formu, která se do technické oblasti příliš nehodí. Technické formulace mohli být dle mého názoru více rozepsané a lépe stylizované. Odkazy na obrázky, rovnice a tabulky nejsou vůbec skloňované. Taktéž literatura není správně citována. Čistý text diplomové práce je uveden na stranách 11 až 53, přičemž dle mého názoru popis vlastní realizované části je pouze na stranách 25 až 30. Tato skutečnost dle mého názoru neodpovídá odvedenému množství práce (zejména na HW a SW realizaci). Tato část, která dle mého názoru měla být stěžejní částí práce je značně komprimována, a velmi to dle mého názoru snižuje kvalitu odvedené práce. Studentovi bych dále vytkl použití českých komentářů v programové část práce. Pokud se bude realizovaný produkt požívat i v německé části firmy, pro kterou byla práce realizována, jsou tyto zdrojové kódy prakticky bezcenné, protože jsou pro zahraniční pracovníky nesrozumitelné a nebude možné se v kódu správně orientovat a realizovat tak příslušné budoucí úpravy a rozšíření.

Navrhovaná známka
C
Body
79

Otázky

eVSKP id 127283