STRUČOVSKÝ, A. Analýza rozložení teplotního profilu v pájecí peci pomocí systémů CAE [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Jako vedoucí diplomové práce mohu vyjádřit, že přístup diplomanta ke zpracování práce byl příkladný, na zadání pracoval průběžně a časový plán plnil bez problémů, se snahou o rychlé, ale odpovědné vypracování. Spolupráce s diplomantem byla bezproblémová, při práci prokazoval odpovědný a cílevědomý přístup a jeho vystupování je velmi seriózní. O řešenou problematiku jevil zájem. Se zadanými podklady dovedl pracovat samostatně a prokazoval vlastní iniciativu. Práce si kladla za cíl analyzovat teplotní podmínky v pájecí peci. Přínos práce vidím ve vytvoření matematicko-fyzikálního modelu pro danou problematiku umožňující optimalizovat pájecí proces. Vzhledem k uvedeným skutečnostem navrhuji diplomanta hodnotit stupněm výborně.
Předkládaná diplomová práce se zabývá studiem problematiky reflow pájení a vytvoření trojrozměrného matematicko-fyzikálního výpočtového modelu přetavovací pece Dima SMRO 0180 v prostředí SolidWorks Flow Simulation. Práce je logicky sestavena do 4 kapitol. V teoretické části pan Stručovský popisuje problematikou pájecího procesu a popisuje dva základní typy strojního pájení. Stěžejní částí je pak popis sdílení tepla, jeho matematická interpretace a popis metody konečných objemů, pomocí které je zadaná problematika řešena. V praktické části student provedl měření na přetavovací peci Dima SMRO 0180, která se nachází v laboratoři SMD na našem ústavu. Ve třetí kapitole je pak provedena vlastní simulace přetavovací pece v prostředí Flow Simulation. Pan Stručovský zde vlastními silami vytvořil 3D model této pece v programu SolidWorks a postupně tento model modifikoval. Výsledky jsou přehledně interpretovány ve formě tabulek, grafických závislostí a modelů z post-procesoru. Student se neomezil pouze na studium literatury, ale konzultoval problematiku s odborníky ve firmě SolidVision, která má dlouholeté zkušenosti s výpočtovým modelováním. K práci mám následující připomínky: - Práce obsahuje překlepy a pravopisné chyby (Zcela ztěžejní je popis,…) - Některá větná spojení jsou poněkud „kostrbatá“ (např. str. 60 Předpokládaná diplomová práce místo předkládaná, str. 11 Průmyslové pájení je v dnešní době neodmyslitelně spojeno s rychlostí pájeného spoje, …) Přínos této práce vidím zejména v aplikaci modelu radiace, jenž má podstatný vliv na přestup tepla. Tato práce může být přínosným podkladem pro další zkoumání problematiky sdílení tepla a pro provedení optimalizace pájecí pece. Je patrné, že se student v dané problematice orientuje. Práci hodnotím stupněm A 92b.
eVSKP id 66962