PLACZEK, R. Měření audiogramu s využitím prostředí LabView [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Kolář, Radim

Student pracoval na bakalářské práci samostatně a svědomitě. Problémy, které nastaly s realizací ve verzi LabView7.1 se pokoušel aktivně řešit a po dohodě s vedoucím pak přešel na novější verzi. S jeho prací jsem spokojen. Výsledky této práce budou sloužit jako podklady pro výuku specializovaných předmětů na ÚBMI. Práce byla dokončena v požadovaném termínu a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) B 17/20
Formální zpracování práce A 20/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Chmelař, Milan

Zadání bylo splněno. V rámci bakalářské práce byl navržen audiometr pro audiometrii čistými tóny v prostředí LabView. Je koncipován jako laboratorní cvičení. Odborná úroveň práce je solidní.V úvodu sjou rozebrány vlastnosti ucha a metody používané v audiometrii. Ty tvoří solidní základ pro další práci. Je proveden i rozbor návrhu a stanovení vlastností, které by tento simulovaný přístroj měl mít. Dále pak jsou rozebrány jednotlivé prvky čelního panellu, který slouží k řízení funkce celého zařízení.Zde snad jen jednu připomínku. U skutečného audiometru je používán pásmově omezený šum s možnostípřepínání šíře pásma. To zde respektováno není, ale vzhledem k účelu, pro který je tato úloha realizována to nevadí. Při přepočtu napětí na akustický tlakpro použitá sluchátka Sennheiser HDA 200 vycházel autor z údajů výrobce (akustické tlaky zřejmě přímo neměřil). U skutečných audiometrů se měření provádí. Přístroj se bere jako celek (generátor + sluchátka a další měniče). Měření se provádí ve stanovených intervalech a to proto, že stárnutí magnetů sluchátek způsobuje změnu jejich citlivosti. Nelze tedy trvale vycházet z hodnot udaných výrobcem. Interpretace výsledků je na úrovni. Vše je řádně popsáno a je zcela zřejmé, že autor práce se s problematikou související s audiometrií čistými tóny dobře seznámil. Formální zpracování má vynikající úroverň. Obrázky dobře ilustrují problematiku popisovanou v textu. Text je srozumitelný a téměř bez překlepů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20 Zadání bylo splněno. V rámci bakalářské práce byl navržen audiometr pro audiometrii čistými tóny v prostředí LabView. Je koncipován jako laboratorní cvičení.
Odborná úroveň práce A 45/50 Odborná úroveň práce je solidní.V úvodu sjou rozebrány vlastnosti ucha a metody používané v audiometrii. Ty tvoří solidní základ pro další práci. Je proveden i rozbor návrhu a stanovení vlastností, které by tento simulovaný přístroj měl mít. Dále pak jsou rozebrány jednotlivé prvky čelního panellu, který slouží k řízení funkce celého zařízení.Zde snad jen jednu připomínku. U skutečného audiometru je používán pásmově omezený šum s možnostípřepínání šíře pásma. To zde respektováno není, ale vzhledem k účelu, pro který je tato úloha realizována to nevadí. Při přepočtu napětí na akustický tlakpro použitá sluchátka Sennheiser HDA 200 vycházel autor z údajů výrobce (akustické tlaky zřejmě přímo neměřil). U skutečných audiometrů se měření provádí. Přístroj se bere jako celek (generátor + sluchátka a další měniče). Měření se provádí ve stanovených intervalech a to proto, že stárnutí magnetů sluchátek způsobuje změnu jejich citlivosti. Nelze tedy trvale vycházet z hodnot udaných výrobcem.
Interpretace výsledků a jejich diskuse A 20/20 Interpretace výsledků je na úrovni. Vše je řádně popsáno a je zcela zřejmé, že autor práce se s problematikou související s audiometrií čistými tóny dobře seznámil.
Formální zpracování práce A 10/10 Formální zpracování má vynikající úroverň. Obrázky dobře ilustrují problematiku popisovanou v textu. Text je srozumitelný a téměř bez překlepů.
Navrhovaná známka
A
Body
95

Otázky

eVSKP id 15388