RAJNOHA, A. Vývoj faceplate pro prostředí S7-1200, S7-1500, S7-300/400 a TIA Portal V12 Advanced [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Excelentní časové plánování práce, vytvoření výborné znalostní a teoretické báze, svědomitost, zodpovědný přístup k práci – to vše nemohlo vyústit v nic jiného, než ve výbornou bakalářskou práci. Velmi dobré znaky nese tato práce nejen po stránce odborně věcné, ale i formální. Student se měl vypořádat s řadou variant a technických entit, kde se mohl snadno ztratit a vytvořit těžko čitelnou práci. Ale místo toho našel přehlednou formu, využil dobrý literární styl a předvedl výborné grafické zpracování. Celou dobu řešení práce prokazoval výjimečnou samostatnost jak v postupech práce, tak i ve vlastním řešení. Přesto projevoval skromnost a zodpovědnost a pravidelně postup práce se mnou konzultoval. Bakalář celou dobu pracoval svědomitě a usilovně, což se projevilo efektivním výsledkem. Náročnost zadání i vlastní úroveň bakalářské práce Andreje Rajnohy pokládám za nadprůměrné. Zadání splnil v plném rozsahu. Navrhuji klasifikaci A - výborně.
Cílem bakalářské práce pana Rajnohy bylo vyvinutí knihovny pro vizualizaci programových bloků na operátorských panelech pro rozdílné řady PLC automatů a rozdílné řady operačních panelů. Jedná se o aktuální téma pro dnešní automatizační firmy aplikující řídicí systémy Siemens, které musí reagovat na nové trendy, které firma Siemens s novými produkty zavádí. Student v plném rozsahu splnil zadání úkolu, které požadovalo zpracování HMI vizualizací. Student se nad rámec zadání věnoval i migraci PLC kódu z klasického Step7 do prostředí TIA portal. V úvodních kapitolách analýzy se student dopouští drobných chyb v popisu a terminologii verzí SW produktů firmy Siemens. Tyto chyby ale nejsou nijak závažné a jdou na vrub relativní složitosti, kterou firma Siemens sama do svého portfolia produktů zanáší používáním společných názvů WinCC a Step 7 pro původní klasické produkty i nové produkty integrované v prostředí TIA portal. Při zpracování úlohy student postupoval koncepčně, zamýšlel se nad možnostmi, které mu prostředí TIA portal nabízí a snažil se hledat optimální cestu pro uživatele (programátora). Množství zpracovaných variant operačních panelů a PLC je nad rámec bakalářské práce. Funkční příklad zpracovaný v prostředí TIA portal, který student přiložil k bakalářské práci, je plně funkční a je logicky zpracován. Konstatuji, že student Andrej Rajnoha prokázal schopnosti bakaláře v oboru.
eVSKP id 73646