BEDNÁR, J. Výkonnostní limity, spolehlivost a bezpečnost Open source PBX [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Šilhavý, Pavel

Student nastudoval problematiku Open Source pobočkových ústředen Asterisk, FreeSWITCH a YATE. S využitím testeru Spirent Abacus 5000, ale i Spirent Avalanche realizoval výkonnostní srovnání uvedených PBX na výkonnostně odlišných systémech. Věnoval se i systému Alcatel-Lucent OXE. Student pracoval zcela samostatně rovnoměrně během celého semestru a dosažené výsledky považuji za splňující zadání.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Šedý, Jakub

Student vypracoval poměrně rozsáhlou práci zabývající se problematikou softwarových pobočkových ústředen. V první třetině práce student popisuje architekturu, instalaci, konfiguraci a možnosti zabezpečení v pobočkových ústřednách s otevřeným kódem. Dále popisuje nastavení a konfiguraci testeru Spirent Abacus 5000, jenž je v praktické části využíván jako zátěžový tester. V této části práce se vyskytují drobné technické nedostatky například v popisu HW vybavení ústředen. Ve zbývajících dvou třetinách práce student popisuje praktickou část práce. V této části se student zaměřil na výkonnost a stabilitu pobočkových ústředen s otevřeným kódem. Je zde podrobně popsána metodika testování. Výstupem je pak nepřeberné množství grafů vypovídajících například o počtu hovorů, které ústředna zvládne, vytížení procesoru ústředny a další. K této části práce nemám žádné výhrady a považuji ji za velice zdařilou. Formální zpracování práce je na dobré úrovni, až na drobné nedostatky. Jedná se konkrétně o nevysvětlení některých použitých zkratek v textu (např. MKI) nebo často se měnící podoby zkratky VoIP (VOIP, voip,). Dále bych měl výhrady k některým obrázků a použití bitmapové grafiky (např. Obr. 1.2, Obr. 3.1). Práci považuji celkově za velice zdařilou a vzhledem ke zmíněným nedostatkům navrhuji známku A/97.

Navrhovaná známka
A
Body
97

Otázky

eVSKP id 70575