VAĽUŠ, D. Senzorické zařízení s Windows 10 IoT Core [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Bakalářská práce se zabývá aktuální problematikou označovanou jako Internet věcí (IoT). Student měl za úkol sestavení IoT brány schopné přijímat data od vybraných senzorů. Jako základní platforma IoT brány bylo použito zařízení Raspberry Pi s operačním systémem Windows 10 IoT Core. Hlavní cíl bakalářské práce byl splněn, avšak vzhledem k tomu, že student dokočoval výslednou aplikaci až na poslední chvíli, tak se to negativně odrazilo na kvalitě zpracování. Vytvořené grafické rozhraní pro zobrazování teploty je velice triviální, nenabízí žádnou možnost zobrazování historie měření či zobrazení získaných hodnot v podobě grafů. Část zabývající se implementací protokolu AllJoyn je také velice jednoduchá a využívající primárně předpřipravené funkce a knihovny systému Window 10 IoT. Vlastní přínos studenta je minimální. Mimo to je tato část pouze velice stručně popsaná v textu. Kromě těchto technických nedostatků obsahuje práce i řadu formálních chyb jako je chybějící význam zkratek při jejich prvním použití, malé množství odkazů na použité zdroje, překlepy a gramatické chyby. Z výše uvedených důvodů hodnotím práci stupněm D / 68 bodů.
Bakalářská práce studenta Dávida Vaľuše se zabývá instalací systému Windows 10 IoT Core na mikropočítač Raspberry Pi 2 a vytvořením AllJoyn aplikace pro měření světelnosti, teploty a vlhkosti vzduchu. V teoretické části práce je nejprve uveden popis Machine-to-Machine komunikace, která krátce srovnána s Human-to-Human. V další kapitole se student zaměřuje na Windows 10 IoT platformu a ve třetí kapitole na popis Raspberry Pi 2. V praktické části student nejdříve popisuje instalaci Windows 10 IoT core. Tento popis se opírá o návod od společnosti Microsoft a studentův přínos zde nevidím. V další části student zkompiloval již vytvořenou aplikaci na měření teploty, ve které přidal zobrazení času a jednotku stupňů k jejich číselné hodnotě. V poslední části student vytvořil AllJoyn aplikaci, schopnou vyčítat data ze senzoru TI SensorTag CC2650. Zde student využil pro generaci většiny kódů aplikaci AllJoyn Code Gen Tool pomocí které z mírně poupravených XML dostupných na wiki AllSeen aliance vytvořil potřebné knihovny. Výsledkem je funkční aplikace odečítající data ze senzoru. Tyto data je možné následně pomocí aplikace třetí strany zobrazit. Z formálního hlediska je práce špatně členěna (v praktické části student popisuje teorii, která měla být popsána dříve) a obsahuje velké množství chyb a překlepů. Student si není jistý významem pojmu embedded device a v práci opakuje některé informace. Velká část práce není psána v trpném rodě, u převzatých obrázků chybí odkaz na zdroj a chybí lepší popis či návod jak vytvořenou aplikaci spustit a otestovat. Na základě výše zmíněných nedostatků práci hodnotím stupněm D / 61 bodů
eVSKP id 93695