BROUČEK, J. Systém sledování stavu konstrukcí z inteligentního betonu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Cílem práce bylo navrhnout a realizovat bezdrátový systém, který umožní přenos naměřených dat ze sítě měřicích bodů do sběrné jednotky a jejich následnou distribuci do sítě internet. Všechny požadavky specifikované v zadání diplomové práce byly studentem splněny. Student se během řešení práce potýkal s různými problémy, které způsobily velký časový posun v plánu prací, a dokončování bylo poměrně hektické. I přes to je v současné době systém funkční. Student byl v průběhu řešení diplomové práce samostatný. Na konzultace chodil připraven. Co mě jako vedoucího práce mrzí je fakt, že se mnou nebyla formální část práce dostatečně konzultována. Nejsem spokojen s malým rozsahem kapitol 6 a 7. V kapitole 7 postrádám vývojové diagramy jednotlivých programů a jejich částí, případně podrobnější popis jejich funkcionality. Co naopak oceňuji je, že se student v kapitole 5 zaměřil na podrobný rozbor problematiky spotřeby energie v různých režimech provozu, které doložil výsledky měření. Po formální stránce je práce na celkem vysoké úrovni. Text je zpracován pečlivě, obrázky jsou kvalitní a v textu se nevyskytuje velké množství stylistických chyb. Vzhledem k malému rozsahu textu práce a výše popsaným skutečnostem musím bohužel snížit hodnocení jinak zdařilé práce.
Student Bc. Jan Brouček vypracoval diplomovou práci na téma „Systém sledování stavu konstrukcí z inteligentního betonu“. Cílem práce bylo vytvoření systému pro přenos dat ze sítě bezdrátových měřicích bodů do sběrné jednotky. Předložená práce působí uceleným dojmem, jednotlivé kapitoly na sebe navazují a vhodně se doplňují. Celkem je práce mimo úvod a závěr členěna do šesti kapitol. Rozsah kapitol není úplně dobře vyvážen, například kapitola šest má jen dvě strany, v kapitole 7, která se věnuje programovému vybavení, chybí vývojové diagramy. Práce je náležitě doplněna názornými ilustračními obrázky a tabulkami. Student při práci vhodně využíval dostupnou literaturu. Informace v některých tabulkách, ale působí rozporuplným dojmem, např. tabulka 5.4., která uvádí spotřebu komunikace, je vyčíslena s přesností na tisíciny. V práci se také vyskytují překlepy a gramatické nesrovnalosti. Praktickou část je možné rozdělit do čtyřech celků, a to analogová měřicí část, komunikační moduly, komunikační ústředna a programové vybavení. Analogová část se studentovi nepodařila zkonstruovat tak, aby poskytovala věrohodné výsledky měření cementových kompozitních materiálů. Kladně hodnotím přístup k návrhu digitální bezdrátové části, která je zpracována pečlivě, a její výsledky jsou přínosné. Vzhledem k faktu, že zadání analogovou část přímo nezmiňuje, student zadní splnil. Při řešení student prokázal své odborné znalosti a orientaci v dané problematice. K výše uvedeným skutečnostem práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 85692