PAVLÍK, J. Logovací stanice do vlhkého prostředí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Szabó, Zoltán

Student Jan Pavlík se ve své bakalářské práci zabývá návrhem meteorologické stanice do jeskyních prostor. V teoretické části práce se student věnuje popisu vlastností jednotlivých senzorů pro měření požadovaných meteorologických veličin. Z uvedených senzorů vybral nejvhodnější typy pro danou problematiku, následně navrhl blokový diagram přístroje. Navrhl schéma zapojení, plošné spoje a datalogger úspěšně oživil. Napsal příslušný firmware a webovou stránku pro parametrizování, kalibrace a vyčtení dat z přístroje. Během vypracování projektu se mírně změnily požadavky na výsledný přístroj tak oproti původní zadání přístroj obsahuje wifi připojení a interně přístupnou SD kartu. Změna v požadavcích na výslední přístroj nějak neovlivňuje náročnost projektu. Vytknout mohu jen vyšší spotřebu během hlubokého spánku, který byl zjištěn při oživování přístroje. Autor v poslední kapitole navrhuje řešení zmíněného nedostatku. Oceňuji, že student vytvořil přístroj, které je funkční a bude dlouhodobě monitorovat mikroklima v Amatérské jeskyni. Student v práci postupoval samostatně, řešení projektu se aktivně věnoval, projekt pravidelně konzultoval a mněl mnoho vlastních nápadů. Zadání práce bylo splněno. Práce je z jazykového hlediska na dobré úrovni. Po formální stránce splňuje požadavky na bakalářskou práci, je náležitě formátována a doplněna vhodnými obrázky. Práce s literaturou a množství citovaných zdrojů odpovídá typu práce a omezení na danou problematiku. Student prokázal schopnosti požadované od absolventa bakalářského studijního programu, práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení 95b/A.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Roubal, Zdeněk

Student Jan Pavlík předložil bakalářskou práci o rozsahu 63 stran. Obsahuje potřebné formální náležitosti jako seznamy obrázků, tabulek, použitých symbolů a zkratek. V textu práce je několik překlepů (SHT81 místo SHT85, opakovaný název ° C).V teoretickém úvodu by mohly být lépe popsány předpokládané hodnoty měřených veličin, což pak následně souvisí s výběrem vhodných senzorů. U popisu měření pH není uvedeno mezi kterými elektrodami probíhá měření a směrnice na jednotku pH má mít záporné znaménko. Pro plnou funkčnost měření teploty bude nutné u některých klíčových součástek zvolit vyšší stabilitu a přidat průměrování hodnot. Velmi pozitivně hodnotím vytvoření ovládací aplikace a možnost komunikace s Wi-Fi, která ušetří mnoho času při práci v jeskynním prostředí. Navržené řešení bylo opravdu komplexní a vyžadovalo značné úsilí během celého semestru. Prokázalo se, že zařízení funguje jako celek a bude po úpravách sloužit pro sledování veličin v náročných klimatických podmínkách.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Otázky

eVSKP id 151834