MÜLLER, R. Návrh předzesilovače pro vytváření kytarových efektů. [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Brančík, Lubomír

Student se v práci zabýval návrhem předzesilovače pro vytváření kytarových efektů jako doplněk elektrické kytary. Součástí zadání byla i přehledová studie v praxi používaných efektů. Návrhy elektrických zapojení a praktické realizace byly provedeny pro dva studentem vybrané efekty - kompresor (compressor) a zkreslení (distortion). Navržená zapojení byla simulována v programu PSpice, po jejich fyzické realizaci taktéž proměřena a výsledky srovnávány. Výhradu mám ke způsobu vysvětlení funkce, provedeným simulacím i měřením u efektu typu komprese. Z uvedených grafů není správná funkce zařízení zřejmá, prosím proto o dodatečné vysvětlení při obhajobě. V práci se také objevuje řada překlepů a stylistických nedostatků, především žargonových spojení typu "sinusovka je přetavena", "nakopnout lampový zesilovač", "signál pude", MOSFET tlačí JFET" apod., což nesvědčí o návyku studenta k technickému vyjadřování. Student pracoval zcela samostatně, prakticky vůbec nevyužíval možností konzultací. I přes vytýkané nedostatky považuji zadání práce za splněné.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání B 40/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) E 10/20
Formální zpracování práce D 12/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
C
Body
70

Posudek oponenta

Kratochvíl, Tomáš

Předložená bakalářská práce se zabývá návrhem a realizací předzesilovače pro kytarové efekty a úpravu vstupního signálu. Student měl za úkol vytvořit simulaci a dále realizovat dva vybrané analogové kytarové efekty. Práce má spíše malý rozsah 34 stran. Grafická a formální úroveň práce je až na drobné výjimky na poměrně dobré úrovni. Jednotlivé kapitoly na sebe navazují logicky. Některé formulace v textu však jsou hovorové a v odborné prácí by se neměly vyskytovat (jeden příklad za vše "MOSFET tlačí JFET"). Student v praktické části realizoval efekty "kompresor" a "distortion". K realizaci zapojení není uveden žádný návrh a tak by bylo vhodné vysvětlit návrh nebo původ schéma zapojení. Vybrané části navržené konstrukce student simuloval v PSpice, navržené zařízení realizoval, oživil a provedl jejich základní měření. Zadání práce považuji za splněné a práci hodnotím výslednou známkou uspokojivě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce D 30/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 10/20
Formální zpracování práce E 5/10
Navrhovaná známka
D
Body
65

Otázky

eVSKP id 22045