NIEDOBA, M. Monitorování prostředí pomocí miniaturní termokamery FLIR Lepton [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Najman, Jan

Pan Niedoba se ve své práci zabýval testováním miniaturní termokamery a implementací funkcí pro zpracování dat z tohoto senzoru. Své práci se věnoval svědomitě a prokázal schopnost samostatně řešit komplikace během praktických experimentů. Kromě rozchození základních funkcí termokamery na vybraném mikrokontroleru, vypracoval i pokročilejší úlohy automatické detekce horkých míst či natrénování neuronové sítě pro automatické rozpoznávání a sledování objektů s využitím neuronových sítí. Na závěr proběhlo i praktické srovnání s jinými termokamerami. Student splnil všechny body zadání, k formální stránce bakalářské práce nemám vážnějších výhrad. S výsledky i přístupem studenta jsem velmi spokojen a doporučuji ji k obhajobě s hodnocením výborně / A.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Adámek, Roman

Pan Niedoba se ve své bakalářské práci zabývá testováním snímače FLIR LEPTON 3.5 v kombinaci s vývojovou platformou OpenMV. První část práce je zaměřena na popis termokamer, jejich fungování a využití. Dále se práce věnuje samotnému snímači FLIR LEPTON 3.5 jeho parametrům, nastavením a možnostem propojení s různými vývojovými platformami. V této kapitole mi chybí informace o ceně samotného snímače a zmiňovaných vývojových platforem. Hlavní část práce je věnována ukázce propojení OpenMV s termokamerou a praktickým aplikacím kamery na počítání a sledování objektů a využití strojového učení na detekci osob. První dvě zmiňované ukázky jsou popsány pouze velmi stručně a princip sledování pohybu není popsán vůbec. V kapitole srovnávající FLIR LEPTON s dalšími termokamerami je popis ostatních termokamer opět velmi stručný a chybí mi zde základní informace jako je cena, velikost zorného pole, teplotní rozsah, citlivost, velikost pixelu, atd., které by daly lepší představu o jednotlivých kamerách. Text práce je dobře strukturovaný s minimem překlepů. Cíle práce považuji za splněné a doporučuji ji k obhajobě s hodnocením A - výborně.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 140312