ŠKUNDA, P. Prevence kyberšikany [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Malina, Lukáš

Student pracoval převážně samostatně a jeho aktivita během řešení závěrečné práce byla na dobré úrovni. Výstupem práce byla aplikace implementovaná na platformě Android. Jedná se o naučnou aplikaci upozorňující na možné útoky kyberšikany. Aplikace je určená pro děti a dospívající a je ve formě hry, kdy je možné dosahovat skóre. Výsledek skóre je možné odesílat i do vzdálené databáze přes Internet. Samotné zpracování aplikace je na dobré úrovni. Student také vytvořil i vlastní grafické prvky. Aplikace je funkčně dělena do několika aktivit, ale zachovává si také potřebnou intuitivnost a jednoduchost. Student využíval také konzultací i u odborníků z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, kteří se na směrování práce a aplikace podíleli. Práce vykazuje pouze menší formální nedostatky. Zkratky mohly být definovány během prvního výskytu přímo v textu. Literatura obsahuje celkem 33 zdrojů. Avšak způsob citování informací v textu v podobě uvedení čísla zdroje za text není ideální. Práci doporučuji k obhajobě s celkovým hodnocením 92 bodů / A.

Navrhovaná známka
A
Body
92

Posudek oponenta

Dzurenda, Petr

Bakalářská práce se zabývá problematikou kyberšikany a její prevencí. V teoretické práci student popsal základní způsoby, nástroje a dopady kyberšikany a také možnosti její prevence. Stěžejní část práce je pak návrh vlastní výukové aplikace pro platformu Android. Navržená aplikace je funkční a splňuje požadavky zadání. Kladně hodnotím kvalitně zpracovanou grafickou stránku aplikace. V práci postrádám podrobnější popis návrhu aplikace, vývojové a UML diagramy. V aplikaci chybí možnost vypnutí aplikace, zprávy Toast s vysvětlením odpovědi mizí poměrně rychle a otázky překrývají pozadí s úkolem. Při zobrazení okna otázky přes „?“ a následném dotyku mimo toto okno, se otázka zavře a není ji možné vyvolat zpět. Po formální stránce práce obsahuje překlepy, nepřesné citování viz „Macháčková a Dědková“ a nepřesné vyjadřování viz „Android je platforma s operačním systémem“. Při prvním výskytu zkratek nejsou uváděny významy. Wikipedie není věrohodný zdroj informace. Celkově hodnotím práci jako velmi dobrou – B (83).

Navrhovaná známka
B
Body
83

Otázky

eVSKP id 93694