ONDRÁČEK, P. Úsporné zabezpečovací zařízení s modulem (Espressif) ESP8266/ESP32 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Škorpil, Vladislav

Pan Petr Ondráček předložil bakalářskou práci na téma „Úsporné zabezpečovací zařízení s modulem (Espressif) ESP8266/ESP32“. Práci vedle vedoucího vytvářel také s pomocí konzultanta Ing. Ondřeje Pavelky z firmy Honeywell, který byl s jeho přístupem spokojen. Práce splňuje zadání, aktivita studenta byla přiměřená, formální zpracování je na odpovídající úrovni a práce s literaturou příkladná. Pan Ondráček měl za úkol navrhnout a připravit realizaci bateriově napájeného zabezpečovacího zařízení s modulem ESP32. V práci postupně rozebírá pojem IoT, možné technologické řešení a výběr vhodných komponent pro postupnou realizaci zadání práce. Jsou srovnány tři dostupná IoT cloudová řešení pro vizualizaci dat. Dále je provedený výběr jednotlivých komponent zabezpečovacího zařízení, podrobně jsou popsány vlastnosti modulu ESP32, který bude využíván. Podrobně se student věnoval měření proudového odběru a celkové spotřeby zařízení, protože je to pro bateriovou aplikaci kritické hledisko. Podrobně jsou také rozebrány softwarové funkce i spolupráce s výše uvedenými cloudovými službami. Práce splňuje požadavky, výsledkem práce je funkční realizace a práci tak doporučuji k obhajobě s hodnocením A /90 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Lattenberg, Ivo

Bakalářská práce je rozsahově odpovídající s počtem 45 stran samotného textu. Po formální stránce je v pořádku s malým množstvím gramatických chyb a překlepů. Práce má dobrou grafickou úpravu. Po obsahové stránce je práce rozdělena do deseti kapitol. První, čistě teoretická se věnuje Internetu věcí. Další kapitoly již popisují samotný návrh zařízení a to od výběru HW komponent, přes volbu vývojových nástrojů, samotný návrh a výrobu až po měření spotřeby vyrobeného vzorku. Přiložený zdrojový kód splňuje základní programátorské zásady, dodržuje zásady strukturovaného programování. Vytknul bych absenci některých konstant definovaných v samostatném zdrojovém souboru nebo alespoň na začátku programu. Hodnoty pro převod čísla z AD převodníku na napětí a hodnota výchozího limitního napětí (1202 a 2.9) se vyskytují v programu přímo, aniž by byl použit odkaz na definovanou konstantu. Zadání bylo splněno, student navrhl a realizoval jednoduchý detektor otevření dveří a to včetně 3D návrhu krabičky v aplikaci TinkerCAD. Při návrhu byl kladen důraz na energetickou úspornost zařízení. Spotřeba finálního výrobku pak byla ověřena měřením a bylo zjištěno, že splňuje teoretické předpoklady. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
96

Otázky

eVSKP id 110219