RAJMONOVÁ, A. Vlastnosti vrstev oxidu titaničitého připravených z koloidních disperzí získaných kulovým mletím [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Dzik, Petr

Studentka provedla velmi rozsáhlou sérii časově náročných experimentů, při kterých získala velké množství cenných experimentálních dat. Ke zpracování naměřených dat přistoupila velmi zodpovědně a systematicky, po několika úvodních konzultacích se školitelem dále pracovala velmi samostatně. Její experimentální práce významným způsobem přispěla ke splnění výzkumných úkolů řešených v Laboratoři fotochemie ÚFSCH. Poznatky zjištěné v průběhu práce rozšířily naše schopnosti přípravy nanočásticových vrstev přístupem top-down studovaný způsob mletí se ukazuje široce využitelné i pro další materiály určené pro nanášení materiálovým tiskem.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování B
Využití poznatků z literatury A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse C
Závěry práce a jejich formulace A
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Klusoň, Petr

1. Anglicke terminy by bylo vhodne uvadet v uvozovkach nebo kurzivou. 2. Firma Degussa jiz radu let neexistuje. Je vhodne uvadet ji v nazvu standardniho materialu P25? Yl to skutecne ten puvodni? 3. Pouzite anglicke terminy nelze sklonovat, napr. otacky pouziteho spin coateru ...... to nejde! 4. Jake byly duvody pro volbu pouziteho pojiva? 5. Proc se pro mleti uzivaly sklenene kulicky? 6. Na zaklade SEM fotografii nelze, domnivam se, odpovedne prohlasit, ze povrch se stava "hladsim" a "poreznejsim". Snad by nebylo spatne pokusit se o urcitou objektivizaci merenim a statistickym vyhodnocenim stredni velikosti castic, ale i to nemusi byt u teto techniky prilis presne. 7. Skutecne lze vysku vrstvy v tabulce 8 urcit s presnosti na nm? 9. V tabulce 9 je prumerna velikost castic uvedena s presnosti na desetinu nm. To je s jistotou chybne. 10. Jaky ma smysl uvadet hodnoty zakalu, ktere jsou v procentech, na pet desetinnych mist, kdyz hodnota pro vzorek 0 je 57 % a pro vzorek 8 neco pres 1 %???? 11. Uvadet hodnoty SSA s presnosti na tri desetinna mista je nesmysl. 12. Nizke hodnoty generovaneho fotoproudu pri delce mleti 90 dnu by mely byt radne vysvetleny. 13. Opet nevidim duvod uvadet hodnoty generovaneho fotoproudu s presnosti na tisiciny mikroamperu, kdyz jednoznacne rozdily v hodnotach jsou uz v jednotkach pro jednotlive vrsty. 14. Kapitola 5.7 prinasi velmi zajimava data, jejich interpretace (diskuze) je vsak zcela minimalni. To je velka skoda a tuto polozku take povazuji za nejvetsi nedostatek hodnocene prace!

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání B
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse C
Využití literatury a její citace A
Úroveň jazykového zpracování A
Závěry práce a jejich formulace B
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Navrhovaná známka
B

eVSKP id 97853