RYBNIKÁŘ, J. Kvalita a možnosti připojení el. zařízení k síti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Bakalářská práce je věnována problematice revizí elektrických zařízení obecně, se zaměřením na kvalitu a možnosti připojení el. zařízení k síti. Prakticky je rozdělena na 6 kapitol, z nichž jsou 3 obsahově nejdůležitější. Vyznačuje se přijatelnou stylistikou a velmi dobrou grafickou úpravou. Zadání bakalářské práce bylo ve všech bodech splněno. Student se v práci zabývá problematikou aplikace teoretického přístupu k provádění revize elektrických zařízení v praxi. Po konzultaci s panem Ing. Marcelem Jandou,Ph.D. (studijním poradcem na ÚVEE FEKT VUT v Brně) se zaměřil na posouzení připojování elektrických zařízení v laboratoři elektrických strojů. V tomto případě využil dílčí zkušenosti nejen ze svého působení v této laboratoři, ale i obsahu učiva v předmětu BIRC, který si na ÚVEE FEKT VUT v Brně z vlastního zájmu částečně nastudoval. Jedná se o zajímavý úhel pohledu na elektrické stroje a zařízení v laboratoři elektrických strojů ze strany studenta, který se snaží naplnit získané poznatky z ČSN. Při zpracovávání své bakalářské práce postupoval student samostatně, iniciativně se zájmem a dílčími znalostmi této problematiky. Vhodným způsobem aplikoval získané znalosti a dovednosti i z doposud absolvovaných odborných předmětů. Při jejím zpracovávání se také seznámil s nejmodernější měřicí technikou, která se při provádění takových měření používá. Získané výsledky a poznatky z tohoto prostředí bude možno využít při výuce laboratorních cvičení v předmětu BIRC. V této souvislosti bych chtěl vysoce ocenit i aktivní a vstřícný přístup pracovníků FEKT VUT v Brně za cenné rady a poskytnutí dílčích podkladových materiálů.
Student se ve své práci zabýval revizi zařízení v laboratořích UVEE. Práci lze rozdělit do dvou částí. V rámci první části student popisuje postup revize a dílčí měření a v druhé části se student věnuje samotné revizi elektrických zařízení. K předložené práci mám následující výhrady: - Při výpočtu odporu ochranného pospojení student používá vypínací hodnotu 630A s odkazem na bakalářskou práci z roku 2015/16. Tato hodnota není správná, jelikož zařízení jsou připojení přes zásuvky nebo laboratorní svorky, které jsou jištěny prvky s menším vypínacím proudem (32A, 63A, 80A – hlavní jistič v laboratoři) Po formální stránce mám k práci následující připomínky: - Student používá na jedná stránce dvě různé řádkování (např. strana 7). - Je zbytečné u všech strojů stále vypisovat vzorce pro výpočet odporu ochranného vodiče, když je stále stejný Práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 102174