KUDOVÁ, Š. Deformačně-napěťová analýza spojení tepny s cévní protézou [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Burša, Jiří

Dipomantka splnila požadavky zadání a provedla porovnání dvou typů spojení tepen. Nepodařilo se plně uplatnit nové konstitutivní modely a zdokonalit okrajové podmínky úlohy, aby se více blížily realitě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod C
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry D
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii D
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis C
Práce s literaturou včetně citací D
Samostatnost studenta při zpracování tématu D
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Janíček, Přemysl

Diplomová práce se zabývá problematikou "spojování" cév a cévních náhrad. Je to problematika, která již byla na Ústavu mechanimky těles, mechatroniky a biomechaniky řešena, ne však v takové komplexnosti jako v této diplomové práci a s jinými modely chování materiálu tepny. I když součástí DP nemusí být rešeršní studie, stává se zvyklostí, že v mnoha DP jsou již provedeny. Z tohoto pohledu bych přivítal zjištění diplomantky, jak se tato problematika řeší na jiných pracovištích. Problematika spojování cév s cévními protézami byla řešena pro tři varianty: A) svázání posuvů odpovídajících si uzlů, B) lepený kontakt mezi cévou a cévní náhradou, C) spojení chirurgickým stehem. Z hlediska modelů materiálu byly použity dva modely: model Arruda-Boyce a exponenciální isotropní model (Delfino). Materiálové charakteristiky pro tyto modely poskytla měření realizovaná na Ústavě mechaniky těles,... . Výsledky řešení deformačně-napěťových stavů jsou uvedeny ve formě izoploch jednotlivých napětí. Prezentace výsledků je však poněkud "sporá". Srovnávací analýzy různých způsobů spojování tepen a různých modelů materiálů jsou provedeny s maximální "úsporností". Očekával bych "mohutnější Závěr" (str. 53). I když dosažené výsledky výpočtového modelování jsou uvedeny v textu, ne každý čtenář se bude textem "prokousávat". Je proto vhodné vše podstatné zopakovat v závěrečném hodnocení. Diplomantka prokázala, že je schopna na konkrétním problému realizovat poznatky, které nabyla v rámci vysokoškolského studia. Diplomovou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry C
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii C
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací C
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 9772