LÍZNER, V. Návrh laboratorního zdroje [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student během řešení semestrálního projektu se seznámil s problematikou konstrukce lineárních a spínaných zdrojů, dále s prací a programování mikrokontrolerů. V práci navrhl koncepce a konkrétní zapojení laboratorního zdroje se spínaným předregulátorem. Zdroj navrhl, realizoval, oživil. Funkčnost a kvalitu realizovaného zdroje ověřil pomocí různých měření a podle výsledků navrhl možnosti vylepšení. Student projekt pravidelně konzultoval a řešení projektu se aktivně věnoval. Výsledek splňuje zadání, vytknout mohu drobné nedostatky po formální stránce a nepřiložený seznam součástek a seznam symbolů a zkratek. Práci doporučují k obhajobě.
Student se ve své bakalářské práci zabývá návrhem a realizací laboratorního zdroje stejnosměrného napětí. Nejprve uvádí popis a rozdíly mezi lineárními napájecími zdroji a spínanými napájecími zdroji. Pro vlastní práci zvolil spínaný zdroj zapojený jako snižující měnič, který použil jako modul předregulátoru. Za tímto modulem je zařazen lineární zdroj. Dle zadání student navrhl tento regulovatelný zdroj s výstupním napětím v rozsahu 0 V až 30 V s nastavitelným proudovým omezením až do 3 A. Zdroj je doplněn mikrokotnrolérem Atmel, který zajišťuje měření nastaveného napětí a také výpis naměřených hodnot na alfanumerický displej. Parametry zdroje zcela splňují zadání a po technické stránce je práce výborná. Po formální stránce však práce obsahuje několik chyb. Student v práci uvádí tabulky, na které nejsou v textu uvedeny odkazy. Popisky obrázků nejsou vždy jednotné. Pořadí citované literatury by v samotném textu práce mělo začínat od [1]. V práci nejsou dodržena některá typografická pravidla, a to např. spojky na konci řádku, nadpisy velkých kapitol na nové stránce, veličiny kurzívou, jednotky nejsou odděleny pevnou mezerou, i když nevystupují v pozici přídavného jména. Práci hodnotím velmi dobře a doporučuji ji k obhajobě.
eVSKP id 73168