KUBÍNEK, M. Možnosti mikrokogenerační výroby v místech, kde nejsou primárně dostupná plynná, nebo kapalná paliva [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Vojáčková, Jitka

První část práce je věnována přehledu mikrokogeneračních jednotek na trh. V další části se věnuje výpočtu tepelných ztrát budovy a návrhu mikrokogenerační jednotky pro daný objekt. V práci je provedena zjednodušená ekonomická rozvaha použití mikrokogenerační jednotky, z které student vyvodil vlastní závěry. V práci bylo dosaženo cílů zadání. Student pracoval samostatně. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Štelcl, Otakar

Autor ve své práci definuje pojmy kogenerace, mikrokogenerace. Popisuje jednotlivé typy více i méně rozšířených mikrokogeneračních zařízení jako jsou: parní a stirlingův motor, mikroturbíny, ORC-cykly a další. Část práce se zabývá návrhem vhodné mikrokogenerační technologie pro zvolený RD z hlediska spotřeby tepla i elektrické energie, následuje ekonomická analýza. Práce je přehledná, dobře systematicky uspořádaná s dobrou grafickou úrovní. Doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 64573