HOFEREK, J. Komplexní posouzení laboratorního pultu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Veselka, František

Bakalářská práce je věnována problematice revizí elektrických zařízení obecně, se zaměřením na laboratorní pult, standardně využívaný v laboratořích ÚVEE FEKT VUT v Brně. Prakticky je rozdělena na několik kapitol, z nichž jsou 4 obsahově nejdůležitější. Vyznačuje se přijatelnou stylistikou a velmi dobrou grafickou úpravou. Zadání bakalářské práce bylo ve všech bodech splněno. Student se v práci zabývá problematikou aplikace teoretického přístupu k provádění revize elektrických zařízení v praxi. Po konzultaci s panem Ing. Marcelem Jandou,Ph.D. (studijním poradcem na ÚVEE FEKT VUT v Brně) se zaměřil na posouzení laboratorního pultu v laboratoři elektrických strojů. V tomto případě využil dílčí zkušenosti nejen ze svého působení v této laboratoři, ale i obsahu učiva v předmětu BIRC, který na ÚVEE FEKT VUT v Brně z vlastního zájmu částečně absolvoval. Jedná se o zajímavý úhel pohledu na laboratorní pult v laboratoři elektrických strojů ze strany studenta, který se snaží naplnit získané poznatky z ČSN. Při zpracovávání své bakalářské práce postupoval student samostatně, iniciativně se zájmem a dílčími znalostmi této problematiky. Vhodným způsobem aplikoval získané znalosti a dovednosti i z doposud absolvovaných odborných předmětů. Při jejím zpracovávání se také seznámil s nejmodernější měřicí technikou, která se při provádění takových měření používá. Získané výsledky a poznatky z tohoto prostředí bude možno využít při výuce laboratorních cvičení v předmětu BIRC. V této souvislosti bych chtěl vysoce ocenit i aktivní a vstřícný přístup pracovníků FEKT VUT v Brně za cenné rady a poskytnutí dílčích podkladových materiálů. Navrhovaná klasifikace (výborně - velmi dobře - dobře - nevyhověl): výborně Datum: 23.05.2016 Doc.Ing.František Veselka,CSc.

Navrhovaná známka
A
Body
93

Posudek oponenta

Hájek, Vítězslav

Bakalářská práce studenta Jiřího Hoferka sestává ze dvou částí. První část - až po kapitolu 3 na str. 22 - popisuje účel provádění revize a postupy při provádění revizí. Vychází přitom z příslušných norem ČSN a doplňuje potřebným vysvětlením a komentářem. Z této části - vlastně teoretické - vyplývá, že student pečlivě a podrobně prostudoval příslušné normy a předpisy a s problematikou revize se podrobně seznámil. Druhou část práce tvoří praktická aplikace výše uvedeného postupu na situaci v laboratoři elektrických strojů, tedy postp revize laboratorního pultu. Začíná se podrobným popisem revidovaného objektu, dále následuje prohlídka, poté zkoušky elektrických zařízení, měření (izolační odpory atd.) a konečně popis zjištěných nedostatků a závěr, což včetně revizní zprávy. Revize byla provedena pečlivě, odpovědně a v souladu se všemi předpisy. Bakalářská práce studenta Jiřího Hoferka má dobrou textovou i grafickou úroveň - překlepy sice jsou, např. již v obsahu ale zřejmě si toho student ani při pečlivém čtení nevšiml. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Otázky

eVSKP id 91252