JURÁK, T. Návrh změn konceptu řízení lidských zdrojů se zaměřením na zavedení talent managementu ve vybraném podniku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2024.

Posudky

Posudek vedoucího

Konečná, Zdeňka

Závěrečná práce je zpracována velmi dobře, splňuje požadavky kladené na tento typ vysokoškolských prací. Student při zpracování vybraného tématu prokázal dobrou znalost zkoumaného prostředí a schopnost systematického a samostatného řešení zadaného problému. V teoretických východiscích jsou pojednány relevantní oblasti, student čerpá i ze zdrojů staršího data, toto ale vzhledem ke zpracovávanému tématu nikterak nesnižuje kvalitu práce.   V analytické části student aplikoval vhodně standardní metody sběru dat, a to ve formě strukturovaného rozhovoru s otevřenými otázkami a dotazníkového šetření. Zpracování dat mohlo být realizováno sofistikovanějším přístupem. Návrhy reflektují závěry provedené analýzy a aktuálních potřeb organizace, zpracovány jsou včetně ekonomického zhodnocení a harmonogramu implementace. Návrhy a doporučení lze tedy bezesporu považovat za přínosné pro další možný vývoj zkoumané organizace.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Konečný, Štěpán

Práce Bc. Tomáše Juráka přináší pro společnost hodnotný pohled na problematiku talent managementu, pro hodnotnější uplatnění v praxi by však bylo nutné zejm. návrhovou část dopracovat do vyšší úrovně detailu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C Diplomová práce Bc. Tomáše Juráka se věnuje návrhu změn konceptu řízení lidských zdrojů se zaměřením na zavedení talent managementu ve společnosti ACD. Hlavním cílem práce je stabilizace zaměstnanců s potenciálem dalšího úspěšného rozvoje. Cíle jsou obecně dobře definovány, avšak jejich naplnění je v práci jen částečně realizováno. Analýza stávajícího stavu je podrobná, ale konkrétní opatření pro zavedení talent managementu jsou spíše obecná a ne vždy jasně aplikovatelná.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C Použité metody zahrnuje rozhovor s jedním pracovníkem a dotazníkové šetření mezi zaměstnanci, což je vhodný přístup pro získání relevantních dat. Chyběl mi výpočet optimálního vzorku pro dotazníkové šetření.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Autor prokazuje schopnost interpretovat výsledky získané z rozhovorů a dotazníkového šetření. Závěry jsou logické, i když často příliš obecné. V práci chybí detailnější diskuse o konkrétních opatřeních a jejich možných dopadech na organizaci. Některé interpretace jsou povrchní a ne vždy podloženy dostatečnými důkazy.
Praktická využitelnost výsledků C Navrhované změny a opatření jsou velmi obecně popsané jako spíše doporučení postupu než konkrétní návhry. Praktická využitelnost práce je proto omezená. Konkrétnější návrhy a podrobnější implementační plán by zvýšily hodnotu práce pro praxi.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C Struktura práce je logická a přehledná. Použitá terminologie je správná a odborná jazyková úroveň je na dobré úrovni. Práce obsahuje pravopisné chyby, zejm. chybějící čárky v souvětích.
Práce s informačními zdroji D Použité informační zdroje jsou vhodně zvolené a řádně odcitované, často jsou však citovány dlouhé pasáže jednoho autora (např. Horváthová, 2011) bez vlastního textu či komentáře diplomanta. V analytické části se mi některé kapitoly jeví jako nadbytečné a související s cílem práce pouze okrajově, konkrétně 2.6 Personální oddělení, 2.8 Proces získávání a výběru zaměstnanců, 2.11 Nástup zaměstnance do společnosti a další.
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 160439