ŽLEBEK, L. Sada přípravků pro demonstraci základních klíčovacích technik [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student navrhnul a sestavil sadu přípravků pro demonstraci základních klíčovacích technik, přičemž kromě generátoru a modulátoru fázového klíčování navrhnul a sestavil navíc i modulátor amplitudového klíčování. Na řešení pracoval průběžně, zvažoval různé varianty a v souladu s požadavky zadání navrhnul a vypracoval také laboratorní úlohu se zmíněnými přípravky. Zadání práce tak bylo nejen beze zbytku splněno, ale student zhotovil dokonce i o jeden přípravek více, než bylo požadováno. Text bakalářské práce je přehledný a stručný, avšak neopomíjí žádné součásti navrhovaného řešení přípravků. Přílohy obsahují kompletní schémata zapojení, návrhy desek plošných spojů, osazovací plánky, seznamy součástek a příslušnou laboratorní úlohu včetně jejího vzorového vypracování. Úroveň formálního zpracování pouze mírně snižují občasná neobratná či frázovitá vyjádření, jako například „Správné oživení a nastavení zařízení je klíčem k úspěchu“ (viz str. 26, první věta).
Student navrhnul a sestavil sadu laboratorních přípravků pro demonstraci základních klíčovacích metod. Jednalo se o přípravek pro generování nosné a modulačního signálu, dále pak o dvojici přípravků pro demonstraci ASK a PSK klíčování. Dle informací od vedoucího práce jsou realizované přípravky plně funkční. Vlastní bakalářská práce je na velmi dobré úrovni a zahrnuje jak teoretický rozbor, tak i podrobný návrh přípravků a postup při jejich oživení. Přílohy obsahují zadání laboratorní úlohy, schéma zapojení, osazovací plán, výrobní podklady pro DPS a potisky panelů, rozpisku součástek a obsah přiloženého CD, kde jsou soubory schémat a DPS v programu Eagle a zdrojové soubory pro obvody GAL. K textové části a navrženému řešení mám jen několik drobných připomínek. Celkový dojem kazí převzatý obrázek nevalné kvality na straně 15. Zatímco návrh analogových obvodů je důsledně popsán i s výpočty, o postupu programování obvodů GAL není v práci ani zmínka. Zdrojové kódy obsahuje elektronická příloha a je v nich uveden jako autor Jan Kovalský. Bylo by vhodné, aby se k tomu student vyjádřil, neboť žádnou citaci tohoto autora práce nezahrnuje. V práci se vyskytují i hovorové výrazy, str. 25. a 31. "... aby zařízení bylo bytelné z důvodu častého použití...". U žádného vztahu v práci není uvedena jednotka. Přes výše uvedené drobné nedostatky hodnotím práci jako velmi zdařilou a hodnotím ji známkou výborně.
eVSKP id 93961