BŘEZÍK, P. Vývojový kit s ARM7 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Burian, František

Zadání bylo středně náročné. Student Petr Březík pracoval velmi svědomitě a důsledně. Konzultoval včas, vždy pečlivě připraven. Konzultované úpravy pak samostatně zapracovával do projektu. Pracoval sám, včetně vývoje software, návrhu osazení a oživení hardware.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Macho, Tomáš

Úkolem diplomanta pana Petra Břežíka bylo navrhnout a realizovat novou verzi vývojového kitu s mikrokontrolérem ARM7TDMI, který by mohl sloužit také jako dataloger pro zaznamenávání zpráv posílaných po sběrnici RS485. Vývojový kit měl být doplněn o spínaný napájecí zdroj. Zadání diplomové práce pana Břežíka považuji za méně náročné, ale pořád splňující požadavky kladené na diplomovou práci. Předložená práce je členěna do 7 kapitol. Na začátku práce diplomant stručně popsal procesory založené na jádře ARM včetně konkrétního typu mikrokontroléru AT91SAM7X256 firmy Atmel Corporation. Až v následující kapitole diplomant rozebírá jednotlivé typy mikrokontrolérů založené na jádře ARM7TDMI od různých výrobců. Dle mého názoru by bylo logičtější nejprve popsat dostupné varianty mikrokontolérů s jádrem ARM7TDMI a pak zvolit konkrétní typ. Na začátku práce také postrádám kapitolu věnovanou volbě koncepce navrhovaného zařízení. Ve 4. Kapitole diplomant popisuje souborový systém FAT16 a diskutuje volbu ukládacího média pro dataloger. Obvodový návrh kitu je uveden v kapitole 5. Diplomant nelogicky začíná návrhem spínaných zdrojů bez toho, aby znal celkový odběr jednotlivých napájecích větví kitu. Správný postup by byl navrhnout a realizovat kit, změřit odběry jednotlivých větví a pak teprve navrhovat zdroj. V práci postrádám celkové zapojení kitu včetně mikrokontroléru. 6. kapitola je věnována volbě vývojového prostředí pro kit a návrhu softwarových modulům pro funkci datalogeru. Výhrady mám zejména k podkapitole 6.3.4, která obsahuje poněkud chaotický popis hlavního programu. Není mi jasné, proč diplomant inicializuje proměnné až na konci hlavní smyčky (obr. 20, str. 51). Poměr mezi částí práce převzatou z literatury a vlastní prací diplomanta považuji za vyvážený. Práce pana Břežíka obsahuje větší množství překlepů, netechnických formulací a zmatených vyjádření. Příkladem může být poslední věta 2. odstavce na straně 46. Ke grafické stránce práce nemám žádné výhrady. Na závěr lze konstatovat, že i přes výše uvedené výhrady, pan Petr Břežík splnil zadání své diplomové práce a prokázal inženýrské schopnosti.

Navrhovaná známka
C
Body
72

Otázky

eVSKP id 52606