KEDZIOR, J. Výběr vhodného typu letounu pro dálkové tratě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Kujal, Tomáš

Diplomant zpracoval poměrně rozporuplnou práci. V první části velmi slušně zpracoval podrobný přehled jednotlivých typů letounů pro dálkové tratě, na druhou stranu se už daleko méně věnoval analytické části práce a to podrobné formulaci požadavků dopravců na dálkovou flotilu a jejich aplikaci při výběru vhodného typu letounu. Také vyvozené závěry jsou poněkud strohé. Po formální stránce má práce řadu nedostatků, především pokud jde o gramatiku a stylistiku. Nevhodně je zpracován také seznam použité literatury.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání D
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod D
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry C
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii C
Logické uspořádání práce a formální náležitosti D
Grafická, stylistická úprava a pravopis D
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Chlebek, Jiří

Diplomant k dosažení cílů zadání zvolil poněkud netradiční metodu, kdy se zaměřil na zhodnocení dosavadního vývoje a současného stavu řešené problematiky. Tyto informace použil jako základ řešení zadaného tématu. V úvodu práce se autor poněkud obšírně věnuje hostorii letectví, resp.civilní letecké dopravy. Následuje charakteristika současných hlavních typů letounů určených pro dálkové tratě. Dále pak následuje rozbor kritérií, které hrají rozhodující roli při výběru vhodného typu letounu leteckým dopravcem. Samotná metodika výběru je pojata značně zjednodušeně a zaměřuje se pouze na slovní zhodnocení této problematiky. Autor se rovněž při zpracování nevyhnul řadé jak faktických tak gramatických nepřesností a používání slangových výrazů (některé formulace postrádají význam). Po formální stránce je nutno diplomantovi vytknout například nedůslednou kontrolu číslování kapitol, chybějící značení obrázků a tabulek, nepřesné uvádění citací apod. K obhajobě doporučuji, aby diplomant doplnil práci o následující přílohy ( souhrnné tabulky s technickými charakteristikami jednotlivých letounů pro dálkové tratě a přehled metod pro porvnávání přímých provozních nákladů).

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání D
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod E
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii D
Logické uspořádání práce a formální náležitosti D
Grafická, stylistická úprava a pravopis E
Práce s literaturou včetně citací D
Navrhovaná známka
D

Otázky

eVSKP id 12492