HORVÁTHOVÁ, Ľ. Digitální teploměr s rozsahem od 0 do 50 stupňů C [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Slečna Horváthová měla za úkol ve své bakalářské práci navrhnout bateriově napájený teploměr s rozsahem 0 až 50 stupňů Celsia, který by pomocí akustického a optického alarmu signalizoval překročení nastavené teploty. Slečna Horváthová v úvodní části rozebrala metody a snímače použitelné pro snímání teploty s cílem vybrat vhodné čidlo pro splnění zadání bakalářské práce. Ke splnění této části úkolu použila odbornou literaturu, jejíž rozsáhlý seznam je v práci uveden. Následně pak, po návrhu blokového uspořádání teploměru přikročila k jeho konkrétnímu řešení. Projevila značnou aktivitu a snažila se co nejvíce pracovat samostatně. Nad rámec zadání navržený teploměr realizovala, aby si v praxi ověřila správnost výpočtu a funkčnost celé elektroniky teploměru. Pro realizaci byl na základě doporučení vedoucího použit zjednodušený napájecí zdroj . To však na funkčnost elektroniky teploměru vliv nemělo. Po formální stránce je předložená bakalářská práce na solidní úrovni. Zadání bylo podle mého soudu splněno. Realizace představuje významnou práci navíc. Pro doporučuji bakalářskou práci slečny Horváthové k obhajobě a navrhuji hodnotit stupněm A (90 bodů).
Studentka se ve své práci měla zabývat návrhem teploměru pro rozsah 0 – 50 stupňů Celsia. V teoretické části práce studentka srovnává různé senzory pro měření teploty. Na základě tohoto srovnání vybrala jako platinový senzor Pt100, což považuji za správnou volbu. Dále se studentka zabývá návrhem zapojení teploměru. V práci by mohly být lépe definovány přesné požadavky na teploměr. Již v úvodu se v jedné větě píše, že bude stačit přesnost měření 1 stupeň Celsia případně na jedno desetinné místo. To je poněkud velký rozsah požadovaných hodnot. Jednotlivé dílčí částí návrhu doplňuje o konkrétní výpočty. V návrhu pak poněkud zvláštní zvolení panelového voltmetru jako displeje. To pak vede na nutnost použití dvou napájecích zdrojů (9V baterie a dvou tužkových baterií). Po formální stránce je práce na dobré úrovni, obsahuje pouze drobné chyby a nepřesnosti. Jednotlivé poznatky jsou dostatečně citovány. Přes uvedené nedostatky je zadání práce splněno v celém rozsahu. Samotná realizace zařízení pak je již zcela nad rámcem samotného zadání.
eVSKP id 84349