KOLÁŘOVÁ, D. Metody pro zpracování termovizních snímků s detekcí stanovené oblasti obličeje [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Maryšková, Věra

Studentka Bc. D. Kolářová přistupovala k zadanému tématu velmi aktivně. Prokázala výbornou orientaci v dané problematice. Své návrhy chodila včas konzultovat. Byla velmi aktivní, samostatná, nepotřebovala výrazné vedení. Drobné připomínky a rady brala vždy v úvahu a řídila se jimi. Rovněž práci s literaturou dobře zvládala, což je patrné z jejího obsáhlého výčtu, kde uvádí i literaturu psanou v angličtině. Z práce je patrné, že autorka má problematiku dobře prostudovanou. Výborně jí rozumí, ví, o čem píše a je také schopna dále ji rozvíjet. Praktická část, tj. práce s termokamerou, jí nečinila žádné potíže. Stejně tak hravě zvládla vyhodnocování termografických snímků a i jejich zpracování. Metodu pro zpracování termografických snímků s detekcí dané oblasti obličeje pomocí programu Matlab srozumitelně popsala a představila. Bylo by přínosem v této problematice dále pokračovat.

Navrhovaná známka
A
Body
97

Posudek oponenta

Bernard, Vladan

Diplomová práce předkládaná k obhajobě studentkou Bc. Danou Kolářovou byla vypracována na téma „ Metody pro zpracování termovizních snímků s detekcí stanovené oblasti obličeje“. Celkový rozsah hodnocené práce činí 70 stran, dělených do 10 obsahově vyvážených a navzájem korespondujících kapitol. Součástí výtisku diplomové práce je také přiložený datový nosič, který obsahuje měřená data v podobě termosnímků osob, autorkou vytvořený program pro jejich automatické vyhodnocení a doprovodný textový soubor. Koncept celého zpracování diplomové práce považuji za dobře promyšlený. Jednotlivé kapitoly na sebe logicky navazují a pasáže teoretické i praktické části práce jsou vhodně doplněny jednoduchými schématy, termogramy či náhledy uživatelského rozhraní. Z formálního hlediska nemám k práci výrazných výtek. Jazyková úprava práce je adekvátní, bez překlepů a chyb. Forma zápisu matematických vzorců odpovídá standardům odborného textu. Z věcného hlediska se dle mého pohledu jedná o velmi dobrou práci. Studentka zvládla a jasně demonstrovala praktické využití velkého množství metod pro automatické zpracování obrazu (segmentace, hranová detekce, Houghova transformace, lícování obrazu). Vytvořený program je funkční, jeho uživatelské rozhraní je přívětivé a plně odpovídá počátečnímu zadání diplomové práce. Mimo to si také studentka osvojila techniku obsluhy termokamery a její použití v oblasti měření teploty lidského těla. Diskuze a závěr práce jsou zpracovány jasně a ukazují na orientaci studentky v daném tématu, její schopnost syntézy informací a presentace výsledků. V celkovém hodnocení se mi jeví hodnocená diplomová práce na vysoké úrovni.

Navrhovaná známka
A
Body
97

Otázky

eVSKP id 73054