ŠVÉDA, M. Prototypové a malosériové čištění DPS [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Zadání bakalářské práce "Prototypové a malosériové čištění DPS" vycházelo z potřeb praxe a bylo realizováno ve spolupráci s firmou SMTplus.Cz, s.r.o. Aktivita studenta během řešení a zpracování práce byla na velmi dobré úrovni. Student se pravidelně účastnil konzultací a diskutoval řešenou problematiku. Byl samostatný při řešení práce, odborně erudovaný a prakticky zdatný. Navrhl a spolurealizoval myčku DPS pro prototypové a malosériové čištění DPS. Odzkoušel funkčnost na dvou výrobních dávkách DPS, u kterých měřil i iontovou kontaminaci. Práce je zpracována přehledně a formálně správně. Literatura byla během řešení používána včetně vybraných norem. Zadání bylo splněno v plném rozsahu v rámci technických možností. Předpokládá se využití zařízení i praktických poznatků pro čištění DPS.
Pan Miloš Švéda se ve své bakalářské práci zabýval tématikou, která přímo určuje kvalitu a spolehlivost elektronických systémů. Čistota osazených desek plošných spojů se stává, především u systémů pro náročná použití, limitujícím faktorem spolehlivosti. Student se v úvodní části zabýval uvedením do problematiky čištění osazených desek plošných spojů , které jsou vyrobeny technologií povrchové montáže. Popsány jsou čisticí procesy ( možná až příliš stručně), možné kombinace čisticích médií. Bohužel tato kapitola je napsána poměrně nepřehledně, představoval bych si podrobnější specifikaci složek používaných médií –bod vzplanutí, způsoby regenerace, škodlivost výparů na lidský organizmus apod. Vzhledem k zaměření práce, by bylo vhodné v teoretické části uvést základní údaje o tavidlech, resp. jejich složení. Technické listy komerčních čisticích prostředků jsou uvedeny jen v seznamu literatury, ale bylo by vhodné základní parametry uvést v práci. V experimentální části student uvádí sestavu pro laboratorní čištění desek, na vybraných vzorcích desek provedl jejich očištění a změření účinnosti tohoto procesu. Naměřené výsledky ukazují, že výběr technologického postupu pro laboratorní čištění desek plošných spojů je správný. Po formální stránce je práce bez pravopisných chyb, jen členění některých kapitol neodpovídá vědecké práci (6 podkapitol na str. 20). Výsledky uvedené v předložené práci splňují zadání a doporučuji její přijetí k obhajobě.
eVSKP id 103245