ŠČÍPA, S. Digitronové hodiny [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Levek, Vladimír

Na úvod mého hodnocení, musím uvést, že diplomant Samuel Ščípa je prototypem studenta, jakého by si vedoucí práce mohl přát. Přišel s vlastním tématem, a to s půlročním předstihem. Byl vysoce motivován. Pravidelně a často přicházel na konzultace, ve kterých navrhoval postupná řešení. Práci odevzdal s předstihem, a ještě si v rámci dostatečné časové rezervy přidával obtížnější cíle a další funkcionality. Cílem je výborně odvedená práce jak po fyzické stránce, tak na textové úrovni. Diplomant často přicházel na konzultace, a to vždy s novým řešením problému, který byl na minulé konzultaci diskutován. Byl pečlivě připraven, dokázal odborně kvalifikovat případný problém a hledat způsoby jeho řešení. Následně se vždy dostavil v dostatečně krátké době s vyřešeným problémem, který odborně popsal a diskutoval nad jeho příčinami. Po celou dobu řešení diplomové práce byla zřejmá jeho vysoká motivace i jeho nadšení pro elektrotechniku. Práce jak z technického hlediska, tak na textové úrovni je výborná a spolu s nadstandardním a zodpovědným přístupem studenta vedoucím k jejímu zdárnému a včasnému dokončení ji hodnotím jako výbornou.

Navrhovaná známka
A
Body
98

Posudek oponenta

Novotný, Radovan

Požadavky zadání byly beze zbytku splněny, prezentační a odborná úroveň je nadstandardní. Samotný úvod práce vyslovuje motivaci a představuje úsilí věnované návrhu a výrobě funkčního vzorku digitronových hodin, jejichž existence je doložena fotkami v dokumentaci realizovaného zařízení, příloze, části B na straně 82. Úkolem vyplývajícím ze zadání bylo „navrhnout a popsat digitronové hodiny“, navržené a realizované digitronové hodiny měly projít „ověřovacím provozem“, ve kterém budou vyzkoušeny funkcionality. Práce měla zahrnout i popis metod ovládání a řízení dílčích digitronů, stejně jako způsoby nastavování a synchronizace času. Tuto část zadání pokrývá druhá kapitola. Návrhu zařízení je věnována kapitola třetí Čtvrtá kapitola řeší řídící SW vybavení. Realizaci a „ověřovacímu provozu“ je dedikována kapitola 5. Slovenský jazyk, jazykovou úroveň lze stěží komentovat, zřejmá je snaha autora vše popsat a zasadit do kontextu. Je zde logické členění, návaznost, což formuje celkově pozitivní dojem. Subjektivně se může zdát, že formátování je z pohledu mezer mezi odstavci textu zvláštní, nicméně napříč textem je to jednotný styl a stěží ho lze vytýkat. Práce prokazuje odbornost, úvahu v souvislostech, nadšení a dokládá i realizační výstup.

Navrhovaná známka
A
Body
100

Otázky

eVSKP id 152477