ŽIVNÝ, J. Automatické ovládání měřicích přístrojů pomocí webového rozhraní [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Úkolem studenta bylo navrhnout a naprogramovat komplexní programový balíček pro automatické ovládání měřicích přístrojů pomocí webového rozhraní. Předložená práce má co do rozsahu cca 35, na kterých se nachází stručný popis řešení zadaného problému. Musím konstatovat, že provedená práce a testovaná funkčnost navrženého řešení je na mnohem vyšší úrovni něž předložený text diplomové práce. Realizovaný SW a konfigurace serveru a celková koncepce navrženého řešení je na vysoké úrovni a je také plně funkční. Vše jsem osobně otestoval měření V-A charakteristiky 120 W žárovky pomocí stejnosměrného zdroje a multimetru. Student navíc zakomponoval do celého SW balíčku plánovač jednotlivých měření a také celkovou správu nad laboratorním cvičením. Bohužel jak jsem již psal předložená diplomová práce nedosahuje kvalit její realizace. Zde zejména postrádám obsáhlejší popis celé problematiky, což se projevilo na rozsahu práce, který je spodní hranici akceptovatelnosti. Nicméně po ověření funkčnosti celého systému musím konstatovat, že student splnil zadání diplomové na velmi vysoké úrovni a jeho řešení je plně funkční a plně odladěné pro nasazení v laboratorní výuce v kombinované formě studia předmětu Radioelektronická měření. Práci doporučuji k obhajobě.
Diplomová práce Bc. Jaroslava Živného pojednává o možnostech ovládání měřících přístrojů pomocí moderních komunikačních sběrnic. Tato tématika má být dále rozšířena o ovládání pomocí webového rozhranní, včetně modulu pro řízení výuky spočívající v přidělení úloh studentům dle jejich registrací. Předložená diplomová práce je na nízké úrovni. Celkový rozsah práce je pouze 34 stran bez příloh, z toho strany 1 až 25 jsou věnovány poměrně nekvalitním popisům hw či sw řešení, které mají být v práci využity. Na popis vlastního přínosu práce, tedy realizaci webového rozhranní, umožňujícího komunikaci s měřicími přístroji s využitím grafických prvků a návrhu laboratorní úlohy včetně návodu je vyčleněno pouhých 8 stran. 1 strana pak tvoří závěr, ve kterém student uvádí, že všechny cíle práce byly splněny. Toto tvrzení se ovšem nejeví při pohledu na odevzdanou práci jako pravdivé. V práci postrádám zevrubný popis vlastního SW řešení, obecný popis v kapitolách 2 až 6 je nedostačující. Popis instalace, uvedený v kapitole 7 by bylo vhodné umístit spíše do přílohy, než vlastního textu práce. Laboratorní návod na sestavenou úlohu chybí zcela. Práce je členěna poněkud nelogicky, práci s literaturou považuji za nedostatečnou. V seznamu literatury nenajdeme kromě knižně vydané doporučené literatury, která je navíc citována až příliš často, žádné kvalitní informační zdroje. Formální stránka práce je rovněž na velmi nízké úrovni, zejména u převzatých obrázků a formátování textu. Vlastní kapitolou je jazyk, jakým je práce napsána. Jedná se o směs slangových výrazů s nevhodně volenými vazbami. Místy se objevují překlepy. Práce je v celkovém pohledu velmi slabá a byla patrně napsána ve velkém spěchu. Z práce není patrné, jakým způsobem se podařilo zadaný systém zprovoznit. Student patrně problematice rozumí a možná ji i úspěšně vyřešil, ale předložená práce tento stav nedokladuje. Předložená práce je na hranici obhajitelnosti. Doporučuji proto praktickou demonstraci funkčnosti při obhajobě, přičemž tato je podmínkou k navrhovanému hodnocení. Pokud student demonstraci neprovede, navrhuji práci hodnotit jako nedostatečnou. Podmíněně tedy doporučuji diplomovou práci k obhajobě s počtem bodů 55.
eVSKP id 84691