CIENCIALA, A. Dynamické vlastnosti snímačů teploty [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Cílem práce bylo navrhnout metodiku stanovení časové konstanty snímačů teploty, vytvořit v prostředí LabVIEW vhodný program a ten reálně odzkoušet. Bakalářská práce navazovala na předchozí semestrální práci, kdy student bohužel neprovedl téměř žádný návrh metodiky měření a ani nepracoval na tvorbě programu. Tento ztracený čas se projevil v závěru hlavně při vytváření programu, jeho testování a při zpracování vlastní bakalářské práce. I když student studuje v kombinované formě studia a věnoval práci v druhé polovině letního semestru zvýšené úsilí, nedostatek času se na obsahu a formě bakalářské práce projevil. Student na projektu pracoval na základě pokynů vedoucího. Postrádala jsem však koncepční přístup k řešení zadání, jeho vlastní návrhy a podněty.
Předložená práce se zabývá měřením teploty snímači, jejichž vlastnosti jsou obecně známé, je tedy k dispozici dostatek podkladů pro zmapování příslušné problematiky. To se projevilo i v teoretické části práce, kde jsou související informace odpovídajícím způsobem prezentovány, nicméně část týkající se termoelektrických snímačů teploty je jen velmi obecná. Po formální stránce je v práci, byť logicky dobře organizované, řada překlepů a jazykových nesrovnalostí, zřejmě vlivem nedůsledné editace textu, a místy s odkazy k nesprávným obrázkům. Části, které nejsou výrazněji opřené o literaturu, jsou místy strohé a nesrozumitelně podané. To se bohužel týká i části věnované funkčnímu popisu vytvořeného programu, jinak pečlivě probraném. Měření a vytvořený program se zřejmě omezilo pouze na odporové snímače teploty Pt100 a Pt1000, tato skutečnost však není nikde explicitně uvedena, lze ji jedině odvodit z textu a prezentovaných výsledků. Po stránce měření zcela chybí srovnání získaných hodnot s údaji udávanými výrobcem pro konkrétní testovaný snímač, proto i dobré uvážení vlivů, které mohou mít za následek odchylku měření, postrádá reálnou vazbu. Není ani uvedena specifikace přístrojů použitých pro měření. Z přiloženého programu vytvořeného pro účely měření je zjevná velmi malá znalost prostředí LabVIEW, což má za následek zbytečně komplikovaný algoritmus, který navíc obsahuje hrubé funkční chyby, např. části kódu pro hodnocení parametru T05/T09, které se nikdy nevykonají v důsledku nesprávně definované struktury, časová osa na grafu odpovídá pouze pro jedno konkrétní nastavení, není řešené snížení šumu, atd. Nezanedbatelnou komplikací je, že rovněž není možné z jednoho měření vyhodnotit vlastnosti snímače oběma způsoby současně. Celkově je předložená práce svojí úrovní na hranici přijatelnosti.
eVSKP id 51876