HOLBA, J. Implementace skladovací entity v S7-1200 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Cílem BP pana Holby bylo upravit, zaintegrovat a ověřit nový koncept dávkování tekutin malého objemu do buňky inteligentního skladu pro testbed Průmyslu 4.0. Student přistoupil k řešení velmi svědomitě a zodpovědně. Projevil schopnost samostatně řešit zadané problémy a pracovat sdokumentací. Práci si rozvrhl dobře a efektivně využíval konzultací. Stávající koncept buňky nebyl vyhovující, a proto bylo nutné integrovat nové peristaltické sloty dávkovače do řídicího systému buňky. Student si sám nastudoval problematiku řízení dávkových procesů a standard ISA S88. Provedl vlastní mechanické i elektrické změny, které zvýšily spolehlivost manipulační jednotky. Veškeré úpravy si nejprve simuloval a díky tomu vzniklo i virtuální kinematické dvojče vprostředí Siemens NX, které propojil sřídícím systémem. Veškeré své kroky zadokumentoval vpráci, a dokonce vytvořil i graficky pěknou brožuru obsluhy. Při práci postupoval systematicky a efektivně využíval konzultací. Sám přicházel svylepšeními i dalším postupem jeho práce. Nesmím opomenout, že student své řešení prezentoval na mezinárodní konferenci EEICT, kde vyhrál první místo ve své kategorii. Rozsah textové práce je více než dostačující, stejně tak využití literárních zdrojů. Kformální stránce práce nemohu nic vytknout. Všechny body zadání práce byly splněny bez výhrady, některé i překonaly mé očekávání. Nemám jinou možnost než práci pana Jana Holby ohodnotit 99 b / A.
Cílem bakalářské práce pana Holby bylo implementovat entitu skladovací jednotky v PLC S7-1200. Z popisu zadání se jedná o jednodušší bakalářskou práci, avšak pan Holba se této úlohy ujal z úplně jiné strany a vytvořil ze zadání velice komplexní a důmyslné řešení. Práce je na horním rozsahu doporučeném pro bakalářskou práci na UAMT. Práce s literaturou je na průměrné úrovni (je použito 12 referencí), ale to je první a také poslední věc co lze práci vytknout. Práce neobsahuje gramatické chyby ani překlepy a je napsána v logickém sledu a po formální stránce není co vytknout. Z praktického hlediska je vidět, že pan Holba věnoval bakalářské práci velké úsilí a nad rámec zadání vytvořil i plně funkční digitální dvojče autonomní buňky. Způsob popisu modelů ISA-88 a navázání na tento systém je na vynikající úrovni a lze tvrdit, že student plně pochopil princip dávkových systémů v průmyslových aplikacích. Vizualizační obrazovky jsou důkladně a přehledně zpracovány a zdrojové kódy jsou na vysoké úrovni. Celý popis tvorby systému je prokládán diagramy použitých stavových automatů a modelů. Pan Holba také vytvořil návod pro obsluhu, který popisuje možnosti a ovládání celého systému. Rozsah zpracování překračuje požadavky na bakalářskou práci a jednoznačně svědčí o bakalářských schopnostech studenta. Práci doporučuji k obhajobě s hodnocením 98 bodů „A“.
eVSKP id 151797