DOLEŽAL, O. Experimentální práce s POF - polymerová optická vlákna [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Student se aktivně podílel na řešení zadaného projektu od jeho zadání. Jeho přístup k úkolu, řešení, postupy - hodnotím kladně. Rovněž vystupování, přístup ke konzultacím byl příkladný. Při řešení projektu se seznámil s aktuální problematikou, tedy prováděl experimentální práci s POF vlákny. Prováděl různá měření, která jsou přehledně zpracována a vyhodnocena. Ze závěrů měření se připravuje odborný článek. Rovněž formální zpracování práce je na vysoké úrovni. Předložená práce splnila úkoly zadání, doporučuji ji k obhajobě a navrhuji známku – v ý b o r n ě.
Předložená diplomová práce Bc. Onřeje Doležala se zabývá problematikou polymerových optických vláken. Student se ve své práci nejprve zabývá obecnými principy šíření světelného zdroje v optickém vláknu a vlastnostmi POF vláken, které později aplikuje v kapitole 3 a 4. Zde je vysvětlena obecná manipulace s POF vlákny a následné oblasti využití dle platných standardů. Praktická část byla zaměřena na měření ohybu, závislosti změny teploty a následného útlumu u POF vlákna. Část praktické části byla věnována optickým senzorům s využitím polymerových optických vláken K obsahu práce a jejímu spracování mám jen drobné výhrady. Například mi zde chybí graf závislosti útlumu POF vláken na jejich vzdálenosti. Dále pak nějaké typografické úpravy: například u grafu Obr 2.2 by měl být popis os vně grafu nikoliv uvnitř. Pro lepší přehled, obrázky obsahujíci graf, by bylo vhodné vést jako grafy a neslučovat je do obecné kategorie obrázků, u obrázků přejatých uvádět jejich zdroj viz. obr. 2.2. I přes drobné nedostatky z hlediska obsahu a formální stránky, nelze autorovi nic podstatného vytýkat, zřídka se zde vyskytují pravopisné chyby, překlepy. Práci tak hodnotím jako výbornou.
eVSKP id 85344