JEŽEK, V. Výroba polovodičových součástek na křemíku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Bakalářská práce byla zaměřena na problematiku výroby polovodičových prvků na křemíku. Pan Ježek odzkoušel technologii a vyrobil na substrátu monokrystalického Si i vhodné vzorky, které následně proměřil a měření vyhodnotil. Svým obsahem a zaměřením je předkládaná práce náročná a zadání je splněno.Student během řešení bakalářské práce pracoval velice aktivně, řešení průběžně konzultoval s vedoucím práce, na konzultace byl připraven.Práce byla dokončena v dostatečném předstihu a její definitivní obsah dostatečně a včas konzultován.Práce po formální stránce splňuje požadavky na bakalářskou práci.Pan Ježek pracoval s literaturou zcela samostatně, využíval vhodné prameny ve kterých se orientoval s přehledem a výborně je využil ve své práci. Student prokázal schopnosti samostatné práce, pracoval samostatně, předložená práce má vysokou úroveň.
Student během své bakalářské práce připravil polovodičové součástky (rezistory, diody, tranzistory, …) na křemíkové desce v procesu používaném v praktiku FEKT VUT v čistých prostorách na Ústavu fyziky kondenzovaných látek PřF MU. Student popsal použité technologické procesy a parametry některých z nich teoreticky či numericky nasimuloval. Dále měření proměřil elektrické charakteristiky podstatně více součástek než je v běžném praktiku možné a to na jiné aparatuře pro hrotové měření než se v praktiku používá. Zpracování výsledků a prezentace získaných výsledků bylo provedeno správně, proto práci doporučuji k obhajobě s výše uvedeným bodovým hodnocením odpovídající známce B. Kromě výše uvedeného pozitivního hodnocení bych měl i několik kritických připomínek. Autor v bakalářské práci prokazuje znalost jednotlivých metod, simulací i experimentů, ale jejich výsledky nebyly v práci vzájemně propojeny či okomentovány (např. tloušťka oxidu byla nasimulována ale nezměřena) – stačil by krátký komentář, experimentální těžiště práce bylo v měření elektrických vlastností. Očekával bych lépe promyšlený Úvod a Závěr práce, viz níže. Dále mi chybí popis aparatury použité pro hrotové měření. Předpokládal bych též porovnání získaných výsledků s výsledky hrotového měření získaného během praktika či v citované diplomové práci.
eVSKP id 57437