MALÝ, M. Aplikace systému inteligentního řízení rodinného domu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Student Michal Malý se ve své práci zabývá problematikou inteligentního řízení rodinného domu od návrhu elektroinstalace, přes definování výhod inteligentního rodinného domu, návrh a realizaci čidla detekce srážek a půdní vlhkosti až po návrh a odladění řídícího programu systému inteligentního domu včetně uživatelského rozhraní. Na základě návrhů a výsledků experimentů zpracoval diplomovou práci v rozsahu 80 stran včetně všech příloh. Práci rozčlenil do šesti základních kapitol. Teoretická část zahrnuje návrh elektroinstalace a porovnání výhod a nevýhod klasické a moderní inteligentní elektroinstalace. Součástí porovnání je také cenové kalkulace obou typů řešení. Součástí je také kompletní dokumentace. Praktická část popisuje návrh a výrobu čidla detekce srážek a půdní vlhkosti od sw návrhu vyhodnocovacích obvodů po fyzickou podobu. V závěrečné části se student věnuje programování řídící jednotky a tvorbě komunikačního rozhraním s uživatelem. Požadavky zadání student splnil v plném rozsahu, v práci postupoval se zájmem o zpracovávanou problematiku, k řešení problémů přistupoval samostatně a s potřebnou iniciativou. Práce je sepsána pečlivě a přehledně, její vnější úprava a grafické zpracování jsou na dobré úrovni. Odborná úroveň odpovídá znalostem získaným v daném oboru. Předložená práce a její zpracování splňují všechny požadavky kladené na diplomovou práci. Práci doporučuji k obhajobě.
Student se ve své práci zabývá systémy inteligentního řízení rodinného domu. Jeho úkolem bylo vybrat vhodný dům, provést rozbor současného stavu elektroinstalace a navrhnout nový vhodný systém inteligentního řízení. Zhotovit výkresovou dokumentaci elektroinstalace a ověřit funkčnost navrhovaného řešení v praxi. Práce je vypracována v celkovém rozsahu 80 stran, včetně příloh, rozdělena do 6 kapitol. V práci je přehledně zpracován současný stav, návrh elektroinstalace a jsou zde popsány rozdíly mezi klasickou a inteligentní instalací, včetně vypracovaných rozpočtů pro jednotlivé typy. Ve výkresové dokumentaci je zakresleno vedení instalace pro všechny patra domu a zahradu. Obsahuje také návrh čidel pro měření půdní vlhkosti a detekci srážek. Samostatná kapitola je věnována uživatelskému rozhraní a způsobu programování celého systému. Práce je sepsána pečlivě, má velmi dobrou úroveň jak po stránce grafického, tak i stylistického zpracování. Vyskytují se v ní pouze drobné nedostatky jako pravopisné chyby a překlepy např. „kyselina sýrová“. Všechny požadavky kladené na zpracování diplomové práce jsou splněny. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem doporučuji práci k obhajobě a navrhuji klasifikaci výborně - 92 bodů.
eVSKP id 85890