BENITES AYALA, J. Nositelná anténní řada pro komunikaci zpětným rozptylem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Student měl ve své práci ověřit funkčnost anténního pole, které bylo původně navrženo pro epidermální substrát a pracovní kmitočet 3,6 GHz. Ověřený koncept měl být přenesen do ISM pásma 5,8 GHz a měl být vyroben na trojrozměrné pletenině SINTEX 3D097 jako na textilním substrátu. Student vytvořil v CST Microwave Studio numerické modely publikované i adaptované antény, anténu optimalizoval pro textilní substrát a pásmo 5,8 GHz. Optimalizovaná anténa byla vyrobena pomocí měděné fólie a sítotiskem. Změřeny byly parametry obou prototypů ve volném prostoru i na agarovém fantomu. Výsledky experimentů i simulací byly vzájemně porovnány. Zadání práce tak bylo beze zbytku splněno. Student se diplomové práci věnoval soustavně, a dílčí kroky řešení pravidelně konzultoval. Při finální realizaci antény jsem očekával větší pečlivost a preciznost. Jinak jsem byl s prací spokojen, doporučuji ji k obhajobě a navrhuji hodnocení 82 bodů.
Student se ve své diplomové práci zabýval návrhem anténní řady pro ISM pásmo. V prvních kapitolách provedl rešerši zadané problematiky a zvolil anténní strukturu. V této části práce provedl ověření zadané struktury pracující v pásmu f = 3,6 GHz, dle zadání diplomové práce. Následující kapitoly se zabývají návrhem anténní řady realizovaném na textilním substrátu pro ISM pásmo. Student úspěšně dokončil návrh anténní řady, provedl potřebné simulace. V této části bych očekával hlubší teoreticky rozbor. Student převážně využil parametrických analýz. Samotnou kapitolou je experimentální ověření navržené struktury, kde student své výsledky prezentuje a kriticky hodnotí nedostatky. Zadání diplomové práce bylo splněno. Předloženou práci povazuji za zdařilou a doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 141557