SLEZÁK, J. Snímání a projekce žilního systému v reálném čase [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Předložená práce studenta Jakuba Slezáka si kladla za cíl ověřit možnosti snímání a projekce krevního řečiště v blízké infračervené oblasti. Student zpracoval kvalitní teoretický úvod, v návrhu se zabývá krok po kroku jednotlivými částmi zařízení, navrhl i mechanické provedení a sestavil uživatelský program v prostředí Matlab. Provedl několik měření s realizovaným systémem a výsledky své práce vyhodnotil. V práci velmi erudovaně řeší slícování snímaného a promítaného obrazu. Práce byla splněna v plném rozsahu a přípravek byl plně realizován. Při realizaci student předvedl vysokou míru invence a prokázal hluboké znalosti dané problematiky. Práce je ucelená a předkládá zájemci podrobný návod pro opakovanou realizaci. Oceňuji i srovnání s komerčně dostupným systémem tohoto druhu. Po formální stránce mám pouze drobnou výtku ke zdroji [14], URL má být čistá, odkazující na zdroj samotný. Práce je psaná velmi srozumitelně, dobrým slohem i gramatikou. Student při řešení zadání pracoval velmi samostatně a pravidelně předkládal dílčí výsledky řešení. Předloženou práci studenta Jakuba Slezáka hodnotím známkou "výborně".
Cílem práce byl návrh a realizace systému pro snímání a projekci žilního systému v reálném čase. Předložená práce má 56 stran, kde převážnou část tvoří návrh a realizace systému. V kratší teoretické části student popisuje principy a postupy, které se mohou uplatnit při snímání krevního řečiště. V praktické části student podrobně rozebírá jednotlivé funkční i konstrukční otázky celého systému. Součásti je rovněž obslužná aplikace, která je vytvořena v programovém prostředí Matlab a následně zkompilovaná do přenositelného exe souboru. Navržené zařízení je zkonstruováno a otestováno na různých vzorcích. Výsledky ukazují, že zařízení splňuje všechny předem definované požadavky. Student tak prokázal velice nadprůměrné schopnosti řešit komplexní inženýrský problém. Zadání práce je splněno v celém rozsahu. Po formální stránce má práce několik drobných nedostatků, vytýkám několik pravopisných a stylistických chyb. Rovněž obrázky obsahující úryvky zdrojového kódu jsou matoucí. Srozumitelnější vyjádření pro algoritmus je použití vývojových diagramů nebo pseudokódu.
eVSKP id 51861