ŠPAKOVÁ, A. Synchronizace a praktické využití izokinetického dynamometru s jednotkou povrchové elektromyografie [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Šťastný, Jan

Hlavním cílem bakalářské práce byl návrh, synchronizace a využití dvou měřících systémů (izokinetický dynamometr a systém povrchové elektromyografie). Toto zadání bylo dodrženo a splněno, stejně tak jako doplňující, které se zabývalo rozborem a popisem využití těchto přístrojů. Text práce je logicky členěn a prezentován, rozsah práce odpovídá zadání. Jazyková úroveň práce je bez podstatných chyb, formálně k ní nemám výhrady. V rámci práce bylo využito široké spektrum literárních zdrojů, nad rámec dostupné literatury byly zapotřebí rovněž konzultace se zahraničními odborníky. Za dílčí chyby považuji v jednom případě nedostatečné označení přímé citace (závorkami, nebo změnou fontu), dále označování citací až za tečkou ukončující větu a nedodržení normy a pořadí v seznamu literatury. Výsledkem práce je prakticky využitelný a funkční prvek, umožňující synchronní měření na přístrojích Isomed 2000 a Mie MT20, se zaměřením na sběr dat izokinetické síly a povrchové elektromyografie člověka. K tomu byl vypracován postup záznamu a zpracování naměřených dat. Výsledek práce hodnotím za zdařilý a prakticky použitelný. V průběhu semestru plnila studentka dílčí úkoly průběžně, v rámci omezených možností způsobených Covid opatřeními. V době uzávěry školy zpracovávala teoretickou část práce, komunikovala s vedoucím i výrobci měřících přístrojů, pro získání detailních informací o jejich fungování nad rámec manuálů k použití. Dokončení práce, a samotná měření byla z důvodu opatření časově velmi napjatá, ale studentka si s tímto problémem velmi dobře poradila.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Hanák, Petr

Bakalářská práce je vhodně zpracována dle zadaných bodů, je patrný autorčin zájem a vhled do zpracovávané problematiky. V teoretické části studentka dostatečně popisuje zpracovávané téma. Je viditelná postupná a smysluplná návaznost jednotlivých témat. Drží se zadání a postupně plní body zadání. Celkově teoretická část vytváří dobrý základ pro následnou praktickou část. V praktické části studentka prokázala pochopení problematiky a schopnost přenesení znalostí do praxe. Oceňuji, že studentka navrhla více variant řešení, ze kterých následně vybrala vhodnější variantu. K realizaci využila spolupráci a konzultace s firmami a nespoléhala se jen na literaturu. Výhrady mám jen k formální úpravě práce. Obrázek číslo 30 na stránce 36 by mohl být v lepší kvalitě. Fotografie obrazovky notebooku by mohla být nahrazena výřezem obrazovky. Tabulky v kapitole 6.4 mají popisek pod nikoliv nad. I když jsou zkratky uvedeny v seznamu zkratek a dají se domyslet z textu, nebylo by špatné je uvést i u tabulek pro lepší prohlednost. Tabulky také nemají uvedeny jednotky měřených veličin. Práce cituje velké množství literárních zdrojů, ale bohužel jsou nesprávně citovány. V celé práci jsou citace až za tečkou příslušné věty nebo části textu. Stejně tak všechny zdroje v seznamu literatury nesplňují citační normu a nejsou seřazeny, ani abecedně, ani podle výskytu v textu. V práci to vypadá, že byla snaha o uspořádání podle výskytu v textu a následně bylo vloženo několik kapitol do již hotových částí, bez upravení pořadí citací. Přes formální nedostatky práci považuji za velice zdařilou. Studentka splnila všechny body zadání. Práci hodnotím známkou B - 85 bodů a doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
B
Body
85

Otázky

eVSKP id 134400