KOHÚTEKOVÁ, T. Řízená evoluce enzymů na mikrofluidním čipu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Prokop,, Zbyněk

Táňa Kohúteková při zpracovávání bakalářské práce projevovala vysoké pracovní nasazení, systematičnost práce s vysokou mírou invence, kreativity a samostatnosti. V rámci zpracování bakalářského projektu si Táňa Kohúteková osvojila řadu experimentálních a technologických postupů, práci s literaturou, schopnost kriticky přemýšlet o výsledcích a designu technických uspořádání a experimentů, analyzovat a interpretovat získaná data i prezentovat svoje výsledky v textové formě i formou ústního sdělení. Se svými výsledky vystoupila formou ústní prezentace na interním odborné semináři Loschmidtových laboratořích. Prezentace jejích výsledků jak ústní, tak i písemnou formou jsou na vysoké úrovni odborné i formální. Výsledky Tánina projektu jsou v současné době zpracovávány jako součást odborné publikace. Tániny výsledky byly ve formě abstraktu přihlášeny na mezinárodní konferenci „12th International Conference Analytical Cytometry“, která se bude konat v záři 2023 v Praze, její příspěvek byl vybrán jako ústní sdělení do sekce „Mikrofluidika“. I přes vysokou náročnost projektu byly všechny vytčené cíle diplomové práce úspěšně splněny. • prezentační úroveň technické zprávy, její rozsah 20 bodů • formální úpravu technické zprávy a její jazykovou úroveň 20 bodů • práci studenta s literaturou 20 bodů • využitelnost výsledků, případný realizační výstup 20 bodů • aktivity studenta během semestru 20 bodů souhrnně ohodnotím práci maximálním počtem 100 bodů. Dosažené výsledky a zkušenosti získané v rámci bakalářského projektu Táni Kohútekové významně překračují úroveň běžných bakalářských projektů a proto práci plně doporučuji k obhajobě s hodnocením výborně, A.

Navrhovaná známka
A
Body
100

Posudek oponenta

Chmelíková, Larisa

V bakalářské práci se studentka zabývala problematikou řízené evoluce enzymů pomocí fluorescenčně řízeného kapénkového třídění na mikrofluidním čipu. Po formální a odborné stránce je práce na velmi dobré úrovni, obsahuje jen drobné nedostatky. Řazení kapitol je přehledné a celkově je práce srozumitelná, psaná vanglickém jazyce na velmi dobré úrovní. Použitá literatura se skládá ze zahraničních zdrojů a převážně zodborných časopisů. Literární rešerše je detailně popsána. Experimentální část práce je velmi obsáhla, zahrnuje optimalizaci parametrů mikrofluidního čipu pro zajištění správného generování kapének, modifikaci třídícího čipu, rozšíření optické sestavy, softwarové ovládání komplexního systému, ověření správného fungování modifikované sestavy a analýzu dat. Oceňuji preciznost vřešení dílčích části práce a také komplexní přístup křešení této problematiky. Zadání bakalářské práce považuji za splněné. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím stupněm A (98 bodů).

Navrhovaná známka
A
Body
98

Otázky

eVSKP id 150807