STEJSKAL, D. Testovací zařízení elektroniky pro výstupní stanoviště výroby [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student vytvořil propracované DPS obsahující procesory univerzálně pro testování dané elektroniky. Musel se navíc zorientovat v oblasti vytvoření GUI desktop aplikace. K tomu využíval převážně technické listy, specifikace k jednotlivým technologiím a internetové zdroje. Výsledek práce je použitelný bude předmětem rozšiřujícího vývoje. Student pracoval po celo dobu, přičemž využíval konzultací a nedělal kompromisy v preciznosti vypracování. Textová část dokumentuje i detaily návrhu a obsahuje výpočty nebo modely podporující volby komponent a obvodových řešení. I přestože vytvořený scénář obsahuje jen základní funkcionalitu a nebylo možné zařízení otestovat, jsem přesvědčen o inženýrských schopnostech studenta.
Cílem předložené práce bylo vytvořit komplexní platformu pro testování a ověřování funkčnosti embedded systémů umožňující evidenci realizovaných testů za účelem implementace procesů kontroly kvality při výrobě spotřební elektroniky. Co se týče obtížnosti je zadání nadprůměrně náročné a vyžaduje komplexní znalosti z oblasti elektroniky, embedded systémů, databázových systémů a tvorby desktopových aplikací. Text práce má i přes místy se vyskytující hovorové výrazy a překlepy velmi vysokou kvalitu. Je velmi rozsáhlý, avšak převážná většina textů má v práci své opodstatnění a nedá se tedy říci, že by některá z částí sloužila pouze jako výplň. Práce se zdroji je rovněž na vysoké úrovni a vzhledem k požadavkům na tento typ textu se dá konstatovat, že je práce nadprůměrná. Práce je systematicky a přehledně strukturována. V první kapitole autor stručně ale výstižně seznamuje čtenáře s problematikou testování desek plošných spojů a použitých komunikačních technologií. Dále už se text zabývá pouze popisem návrhu a dílčích výsledků studentovy práce mezi které patří: 1. Návrh koncepce komplexního řešení pro realizaci automatické kontroly DPS spotřební elektroniky. 2. Návrh obvodu a DPS pro univerzální USB rozhraní slučující funkci UPDI, JTAG, UART/bootloader, I2C, ADC, GPIO, RS230 a RS485 a jeho oživení. 3. Návrh obvodu a DPS realizující HW přizpůsobení pro dodaný vzorek produktu. 4. Implementace FW pro univerzální rozhraní 5. Implementace komunikačního protokolu pro obsluhu rozhraní 6. Realizace desktopové aplikace pro obsluhu testovací stanice. 7. Demonstrace připojení desktopové aplikace k databázi. Výše uvedené výsledky byly realizovány ve vysoké kvalit a svědčí o nadprůměrných schopnostech studenta. Proto práci hodnotím 98 b, A.
eVSKP id 151823